Зеленський вніс до Ради закон про захист політв’язнів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 11:09
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 11:09

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

Як повідомляє Офіс президента, цей документ покликаний створити законодавчі механізми для соціального та правового захисту осіб, які втратили свободу внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх родин.

Серед іншого, законопроект передбачає утворення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України, а також визначає її повноваження. Зокрема, Комісії надається право подання запитів з метою отримання, перевірки або уточнення інформації, необхідної для ухвалення обґрунтованого рішення зі вказаного питання.

Як заявив представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, він разом з колегами з державних органів та правозахисних організацій, опрацьовував та вносив цей законопроект до Офісу Президента України.

Раніше Володимир Зеленський закликав світ у своїй промові на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку сприяти звільненню 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України