Зеленський закликав Європу прокинутись: Росія обстрілює ЗАЕС

Новини України та світу
Алла Трапезова
04 Березня 2022, 10:32
Алла Трапезова
04 Березня 2022, 10:32

Президент Україні Володимир Зеленський відреагував на атаку на найбільшу атомну електростанцію Європи – Запорізьку АЕС. Він закликав Європу і світ прокинутися і попередив про наслідки, якщо атомна електростанція вибухне.

Зеленський загострив увагу міжнародної спільноти, що російські військові обстрілюють АЕС. В результаті сталася пожежа і деякий час загарбники не давали ліквідувати вогонь.

Російські танки обстрілюють атомні блоки. Ці танки обладнані тепловізорами, тобто вони знають, куди стреляться, вони до цього готувались. Звертаюсь до всіх українців, до всіх європейців, до всіх людей, хто знає слово «Чорнобиль», хто знає, скільки горя і жертв приніс вибух. Це була глобальна катастрофа, з її наслідками боролися сотні тисяч людей, евакуювали десятки тисяч людей. Росія хоче це повторити і вже повторює, але у шість разів більше, – заявив Зеленський.

Він також опублікував відео обстрілу атомної електростанції російськими військами.

Жодна держава, окрім Росії, ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Це вперше в нашій історії, в історії людства держава-терорист вдалася і до ядерного терору, – зауважив президент України.

Зеленський підкреслив, що в разі вибуху, постраждає весь Європейський континент.

Якщо буде вибух, це – кінець усім, кінець Європі, це – евакуація Європи, тільки негайні дії можуть зупинити російські війська. Не допустіть загибелі Європи від катастрофи на атомній станції, – резюмував президент України.

Нагадаємо, в ніч проти п’ятниці в результаті обстрілів із важкої техніки російської армії виникла пожежа на Запорізькій АЕС.