Зеленський запросив іноземців захищати Україну

Новини України та світу
Анвар Деркач
27 Лютого 2022, 12:16
Фото: ОПУ
Анвар Деркач
27 Лютого 2022, 12:16

Президент України Володимир Зеленський запросив іноземців, які бажають взяти участь в захисті України, приєднуватися до збройних сил. Про це йдеться у заяві Зеленського, розміщеній на сторінці Офісу Президента.

Іноземцям, які виявляють бажання долучитися до опору російським окупантам та захисту світової безпеки, керівництво України пропонує приїхати до нашої держави й поповнити ряди Сил територіальної оборони. З іноземців формується окремий підрозділ – Інтернаціональний легіон територіальної оборони України, – говориться в заяві.

Президент пропонує бажаючим звертатися до аташе з питань оборони Посольств України в країні проживання.  Зеленський наголосив, що Положення про проходження військової служби у Збройних Силах іноземцями та особами без громадянства передбачає вступ іноземців на військову службу за контрактом у добровільному порядку. Йдеться про службу у збройних силах та у Силах територіальної оборони.

Положення затверджене указом Президента від 10 червня 2016 року № 248.

Раніше уряд Чеченської республіки Ічкерія у вигнанні заявив про готовність надати своїх бійців для захисту України за умови визнання Ічкерії українською владою.

24 лютого 2022 року російські війська атакували територію України з території окупованого Криму, Росії та Білорусі.