Земан: Путін піддався ілюзії, що Росія всемогутня, це смішно

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Травня 2022, 11:54
Фото: euronews//Lisa Leutner
Ліна Тимошина
02 Травня 2022, 11:54

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що путінські ілюзії про могутність російської армії та самої Росії нині виглядають смішними. Про це він сказав в інтерв’ю CNN Prima News, пише Українська правда.

Президент Росії Владімір Путін піддався ілюзіям, що Росія всемогутня і, зокрема, що російська армія є другою за потужністю армією світу. Сьогодні це виглядає смішно. Виявилося, що російська армія набагато слабша, ніж думали всі експерти, – сказав Земан.

Зазначається, що гостра критика Росії надійшла від Земана невдовзі після початку вторгнення в Україну. До того часу він називав Путіна своїм другом.

Мені байдуже, вірить хто мені чи ні. Але важливо, щоб людина вірила в себе, і лише ідіот не змінював свої погляди, – згадав він цитату Вінстона Черчилля.

Земан також вказав на ірраціональність російської політики, що може вплинути на поставки газу.

Я не думаю, що Росія припинить поставки, але, будь ласка, сприймайте цю заяву з несподіваною покірністю від мене. Тому що я колись публічно сказав, що росіяни не божевільні, щоб нападати на Україну, і вони виявилися божевільними, - сказав Земан.

Оскільки постачання газу є однією з найважливіших частин російського експорту, Президент Чехії не очікує, що Москва їх зупинить.

Проте, можливо, вони це зроблять – політика часом дуже ірраціональна, – сказав президент Чехії.

Тому, зазначається, Земан виступає за повільну відмову від вугілля.

Як повідомляли QIRIM News, раніше Президент Чехії Мілош Земан не поділяв побоювань щодо можливого подальшого вторгнення РФ в Україну. Земан називав російську агресію "словесною війною по обидва боки".