Землетруси в Туреччині: стало відомо, чи є серед постраждалих громадяни України

Новини України та світу
Шевчук Микола
06 Лютого 2023, 17:30
Василь Боднар
Шевчук Микола
06 Лютого 2023, 17:30

На даний момент немає інформації про постраждалих в результаті землетрусів в Туреччині громадян України.

Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар в коментарі Qirim.news.

Станом на зараз немає інформації про постраждалих громадян України. Ми нарахували 24 звернення родичів про те, що вони не можуть встановити зв'язок зі своїми рідними. Три з них 24 уже нібито відгукнулися. Тобто є підтвердження, що з ними є зв'язок і все нормально, - сказав він.

За його словами у Посольстві створено штаб, який слідкує за ситуацією.

Звичайно ми створили оперативний штаб і тримаємо на контролі це питання і координуємо це питання із нашою громадою, місцевим бізнесом, плюс ще офіційні звернення до органів влади ми надіслали. Також координуємо роботу з Міністерством закордонних справ для того, аби будь-які родичі могли звертатися до нас і з'ясовувати ситуацію стосовно своїх рідних і близьких, - відзначив дипломат.

Він підкреслив, що Україна долучилася до допомоги Туреччині однією з перших.

Президент України Володимир Зеленський та Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вже заявили, що Україна формує загін рятувальників, які, я сподіваюся, найближчим часом прибудуть до Туреччини, зважаючи на всі логістичні проблеми. Найближчі години очікуємо інформацію про те, як і в якому обсязі зазначених рятувальників направлять до Туреччини. Я думаю це буде швидко, - сказав посол.

Як повідомляли QIRIM.News, внаслідок землетрусу магнітудою 7,4 з епіцентром у районі Пазарджик південно-східної турецької провінції Кахраманмараш, у десяти провінціях Туреччини було відомо про 284 загиблих, отримали поранення не менше 2323 людей.