Жодної «міграційної кризи» в Білорусі немає. Є гібридна війна Росії проти Європи - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Листопада 2021, 14:28
Ліна Тимошина
12 Листопада 2021, 14:28

Росія розпочала новий етап гібридної війни. У хід пішли різні типи гібридної зброї - газ, міграційні потоки, залякування і пропаганда. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Немає зараз жодної так званої "міграційної кризи" в Білорусі. Є гібридна війна Росії проти Європи. Мета Москви полягає в тому, щоб створити та змусити решту світу вирішувати їх спільно з собою, - наголосив Кулеба.

Очільник МЗС сказав, що Україні добре відомі методи Росії.

Ми знаємо, як їм протистояти, ми охоче ділимося досвідом протистояння з партнерами, - додав Кулеба.

Про ці питання, серед іншого, йтиметься у понеділок під час його візиту до Брюсселю, де відбудеться зустріч міністрів закордонних справ ЄС та зустріч із Генсеком НАТО, розповів глава МЗС.

Ключовою темою моїх переговорів у Брюсселі буде безпека. Йтиметься про практичні кроки підтримки України з боку наших партнерів на тлі ситуації вздовж українського кордону, в зоні збройного конфлікту на Донбасі, тимчасово окупованому Криму та в придністровському регіоні Республіки Молдова, - зауважив міністр.

Він додав, що ситуація серйозна. Україна працює над максимальною мобілізацією партнерів.

Ситуацію треба розглядати комплексно — в купі з інформацією про підготовку Росією нового етапу агресії проти України всі ці явища складають єдиний гібридний фронт Росії проти євроатлантичного простору, сказав Кулеба.

QIRIM.News повідомляли про тисячі біженців на кордоні Білорусі з Польщею. Польща закрила прикордонний перехід із Білоруссю. Водночас, міністр внутрішніх справ ФРН Хорст Зеєрхофер звернувся до Євросоюзу із закликом про допомогу.

QIRIM.News розповідали, що Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, коментуючи інформацію щодо скупчення російських військ біля українських кордонів заявив - українська армія готова дати відсіч. А поведінка Росії на восьмому році війни не дивує.