Жодних інвестицій, імпорту і туризму — посли Євросоюзу продовжили санкції проти Росії за окупацію Криму

Новини
Ірина Требунських
10 Червня 2020, 14:29
Ірина Требунських
10 Червня 2020, 14:29

Посли Євросоюзу ухвалили продовження санкцій проти Росії як держави-окупанта. Про це повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

Журналіст зазначив, що дія пакету санкцій, який обмежує інвестування в окупований РФ Крим, продовжена ще на рік.

«Посли ЄС дали «зелене світло» для продовження заборони ЄС на інвестиції в Крим ще на один рік, без змін», — написав він.

Посол України в Євросоюзі Микола Точицький у свою чергу прокоментував, що цим рішенням «ЄС зруйнували відчайдушні спроби Російської Федерації скористатися COVID-19 для скасування санкцій, запроваджених за тривалу агресію проти України».

Санкції ЄС передбачають заборону на імпорт товарів з окупованих Криму і Севастополя, а також на інвестиції в незаконно анексований Кремлем український півострів. Санкції забороняють туристичні послуги, експорт певних товарів і технологій в Крим — зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

Санкції також забороняють жителям і компаніям ЄС купувати нерухомість або підприємства на півострові, фінансувати кримські компанії або надавати їм супутні послуги.

Зазначимо, що Україна 2 квітня забракувала ініційований Росією проєкт резолюції Генасамблеї ООН про боротьбу з новим коронавірусом, який у разі підтримки міг допомогти РФ позбутися міжнародних санкцій.

Як повідомляло QHA media, попередньо за продовження дії цього пакету санкцій посли країн Євросоюзу проголосували 20 червня 2019 року. Термін дії чинних санкцій ЄС щодо Криму завершувався 23 червня 2020 року.