Журналісти фіксують зростання диверсій в Криму

Новини України та світу
Шевчук Микола
15 Травня 2023, 12:26
Фото ілюстративне
Шевчук Микола
15 Травня 2023, 12:26

На території росії та захопленого нею Криму з початку року сталося 57 спроб диверсій, які різко зросли у травні.

Про це йдеться у дослідженні «Верстки».

З 1 січня по 12 травня на території росії, а також в анексованому Криму відбулися щонайменше 57 спроб диверсій на залізничних коліях, об'єктах міноборони та енергетичних об'єктах. Майже 25% із них сталися лише за 13 травневих днів, - сказано в повідомленні.

При цьому до статистики увійшли лише спроби знищення державних об'єктів, що відбулися, неважливо, були вони вдалими чи ні. Тобто не враховувалися ті випадки, коли силовики повідомляли про затримання громадян, які нібито готували диверсію, але ще її не вчинили.

Так, у січні та лютому було здійснено по 12 спроб диверсій. У березні їх кількість впала до семи, а у квітні знову зросла до 12. У травні ж за 11 днів уже відбулося щонайменше 14 спроб знищення державної власності, - сказано в повідомленні.

Найпоширеніший вид диверсій – підпали релейних шаф на залізницях. З початку року відомо про 36 таких випадків. Другі за популярністю - підпали військкоматів, їх було 9. Також диверсанти пошкоджували залізничні колії, підривали газопровід, підпалювали поліцейські машини, будівлю фсб, склад росгвардії та центр збору гуманітарної допомоги для солдатів.