Журналісти знайшли у Криму будівельний бізнес обвинуваченого у держзраді ексміністра Табачника

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Травня 2023, 10:17
Фото: LIGA.net
Ліна Тимошина
25 Травня 2023, 10:17

Міністр освіти і науки часів президентства Віктора Януковича Дмитро Табачник, якого Служба безпеки України підозрює у державній зраді, з 2021 року є співзасновником будівельної компанії, зареєстрованої за російським законодавством в окупованому Росією Криму.

Про це повідомляють журналісти проєкту «Схеми» (Радіо Свобода).

За даними реєстру юридичних осіб російської федерації, з жовтня 2021 року Табачник володіє часткою в 50% компанії ООО «Специализированный застройщик «Таврида-Центр». Місце реєстрації – Крим, місто Сімферополь.

Основний напрямок роботи компанії – «діяльність замовника-забудовника, генерального підрядника». Партнером Табачника у цьому бізнесі є місцевий забудовник, громадянин Росії Володимир Аматуні. У 2021 році «Таврида-Центр» зафіксувала збитки, звітів за 2022 рік іще не публікувала, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це вже друга російська фірма, співзасновником якої є Табачник. Окрім «Таврида-Центр» із 2019 року він володіє часткою у російській компанії ООО «Лиэль-ФМ» (профіль діяльності – посередництво у торгівлі).

Як повідомляли QIRIM.News, у січні 2023 року Служба безпеки наклала арешт на майно колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який підозрюється у державній зраді. Загальна сума арештованих активів становить більше ніж 2 млн дол. Це насамперед нерухомість, земельні ділянки та гроші в іноземній валюті.

Як повідомляли QIRIM.News, Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру у державній зраді ексміністру освіти часів Януковича Дмитру Табачнику, який переховується в окупованому Криму.