«Жителі Криму, які чекали путінську Росію, почали розуміти, що війна буде програна», - Денісова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 12:51
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 12:51

Проукраїнські настрої в тимчасово окупованому Криму посилюються. Окупанти ще в березні почали масово вивозити свої родини з півострова. Водночас стрімко стартував продаж нерухомості. Про це написала у Телеграм Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова.
"За 2,5 місяці війни у Кремлі почали усвідомлювати, що настрої громадян в Криму змінюються. Кримчани чекають звільнення півострова від рашистськоі навали, - написала Денісова.

Вона зауважила, що на півострові активізувався партизанський рух проти рашистів. З'явився телеграм канал «Крим – край партизанської слави».

За словами Омбудсмена, проведено безліч акцій від проколювання коліс автомобілів, чиї власники підтримують Z-фашистів, розклеювання листівок з антивоєнними закликами до збору адрес російських окупантів. Родичі кримчан, які воюють в лавах російської армії проти України, почали отримувати «вітання», їм надходять попередження про неминучу розплату за це. На агітках написано «Військовослужбовець російської федерації, знай: Ми вже тут. Крим це Україна».

Жителі півострова, які чекали путінську росію, почали розуміти, що війна буде програна, а час відповідальності для всіх колаборантів наближається, - наголосила Денісова.

Уповноважений ВР розповіла, що на фоні цього у Кремлі віддали наказ місцевим «поліцейським» та фсбшникам посилити тиск та не допустити провокацій в Криму. З цією метою на допомогу відправили козаків з Ростовської області.

Окупаційні сили будуть займатися пошуком та затриманням українських активістів. Також, посилена охорона всієї військової техніки, що перекидається через Крим на материкову частину України, - зазначила Денісова.

Окрім цього, у путіна видали розпорядження посилити пропаганду та зменшити кількість вивезених тіл загиблих та поранених російських окупантів на територію ТОТ Крим, яких на сьогодні дуже багато.

Терор, жорстоке поводження з мирними жителями на окупованих територіях це військовий злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, - заявила вона.

Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

І додала, що кожен новий день наближає нас до звільнення всієї території України, а російське злочинне керівництво та військових до лави підсудних в міжнародних судах!