Жителі окупованих частин Донбасу «отримали право» голосувати на виборах до Держдуми — ЗМІ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 15:44
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 15:44

Жителі непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей, які мають паспорти громадян Росії, «зможуть проголосувати» на виборах депутатів російської Держдуми в онлайн-форматі.

Таку постанову «ухвалила» Центральна виборча комісія РФ, повідомляє агенція РБК.

Умовою для голосування жителів підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР» територій будуть реєстрація на російському порталі державних послуг і підтвердження облікового запису, — йдеться у повідомленні.

У травні МВС Російської Федерації відзвітувало, що нібито російське громадянство отримали близько 527 тисяч жителів окремих районів Донецької та Луганської областей. Перевірити ці твердження наразі неможливо.

Указ щодо спрощеної процедури видачі паспортів Кремлем населенню частини територій українського Донбасу підписав у квітні 2019 року російський президент Володимир Путін. Рішення викликало жорстку реакцію українських і західних політиків. Вони звинуватили російську владу в подальших спробах дестабілізувати ситуацію на сході України.

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура АР Крим та міста Севастополя розпочала кримінальне провадження через нав’язування російського громадянства дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.