Жити у вільній Україні: 199 дітей з окупованих територій долучилися до підготовчих курсів для абітурієнтів

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 14:30
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 14:30

Майже 200 дітей з окупованих територій зараховані на підготовчі курси для абітурієнтів, запроваджені міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ).

Про це повідомила пресслужба відомства.

У Мінреінтеграції нагадали, що підготовчі курси зі стипендіями для випускників з окупованих територій цьогоріч запустили вперше.

Всього на підготовчі курси вступило 199 дітей до 15 закладів вищої освіти. Звісно, ця цифра могла б бути більшою, якби не постійні блокування КПВВ з боку Росії та підконтрольних їй окупаційних режимів, які унеможливлювали вступ абітурієнтів із тимчасово окупованих територій до українських навчальних закладів. Однак ми бачимо, що попри перешкоди, молодь прагне навчатися і жити у вільній Україні, — сказала заступниця міністра Інна Драганчук.

Курси триватимуть у липні та серпні 2021 року. Абітурієнти на них вивчатимуть українську мову та літературу, історію України, математику.

Також передбачені різні заходи психологічного, культурно-освітнього та спортивного спрямування, які сприятимуть емоційному розвантаженню дітей. Крім того, усі абітурієнти забезпечуються щомісячною стипендією у розмірі 4588 гривень і гуртожитком, — йдеться у повідомленні МінТОТ.

Підготовчі курси для молоді з окупованих територій проводяться на базі 15 вищих навчальних закладів на сході України та в Києві.

Нагадаємо, безкоштовні літні підготовчі курси для абітурієнтів з окупованих територій стартували з 29 червня.

Як повідомляли «Кримські новини», для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій України, з 17 червня 2021 року скасовано обов‘язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з 17 червня на території України встановлюється «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки.