«Зіза ще до свого арешту проводив акції проти російської окупації Криму»,— сестра політв'язня

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 16:26
Фото: Instagram Богдан Зіза
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 16:26

Богдан Зіза ще до свого арешту проводив акції незгоди з російською окупацією.

Він обмальовував двері окупаційних адміністрацій і як художник висловлював свою думку.

Про це в інтерв'ю QIRIM.News розповила сестра українського політв'язня Олександра Баркова.

За її словами, в цілому більшості українців національна свідомість прийшла після повномасштабного вторгнення на жаль.

"Я думаю нам всім за це дуже соромно. І Богдану теж, що ми недостатньо всі говорили про (агресію РФ) до 20022 року", - сказала вона.

Баркова розповіла, що в Криму здійсняєьться насилля над політв'язнями і багатьох незгодних з агресівною війною змушують вибачатися на камеру.

Раніше представництво президента України в автономній республіці Крим (АРК) засудило незаконний «вирок» кримському активісту Богдану Зізі та закликало окупантів звільнити його.

Нагадаємо, кримського художника Богдана Зізу російський військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до 15 років ув'язнення в колонії загального режиму.

Раніше повідомлялося, що активіст оголосив голодування з вимогою позбавлення його російського громадянства і звільнення усіх бранців Кремля.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.

Спочатку йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».

Як писали QIRIM.News, Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року. У січні його етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як писали QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.