Злочинний розпродаж майна ЗСУ: Гриценко програв у Верховному Суді

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 17:36
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 17:36

Верховний Суд остаточно відмовив у задоволенні касаційної скарги ексміністра оборони Анатолія Гриценка, який вимагав спростувати заяву народного депутата 8-го скликання Олександра Бригинця щодо продажу військового майна.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як відомо, у вересні 2018 року народний депутат України Бригинець в інтерв’ю повідомив інформацію про обсяги продажу майна Збройних сил України (ЗСУ) у період з 2004 року. Ця інформація стала йому відома як члену Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України (ВРУ) з розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в ЗСУ.

Анатолій Гриценко при прем’єрах Тимошенко, Єханурову, Януковичу і президенту Ющенку (2005-2007 роки) продав військового майна на суму один мільярд 316 мільйонів гривень, у тому числі танків — 200, БМП/БТР — 145, вертольотів — 14, літаків, БПЛ, планерів — 8, — повідомив тоді Бригинець.

У листопаді 2018 року Гриценко звернувся до суду з позовом щодо Бригинця та партії «БПП “Солідарність”» і просив суд визнати недостовірною та спростувати інформацію щодо продажу майна Збройних сил України за період, коли Міністерство оборони України очолював Гриценко.

Постановою Київського апеляційного суду від 3 липня 2019 року в задоволенні позовних вимог Гриценку відмовлено в повному обсязі.

Верховний Суд 22 квітня 2021 року повністю підтримав рішення апеляційної інстанції і зазначив, що оспорювана Гриценком інформація була предметом дослідження та обговорення Тимчасової слідчої комісії, утвореної відповідно до Постанови ВРУ «Про утворення Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки».

Інформація стосувалася політичної, публічної особи, рівень критики якої є значно ширшим, тому відсутні правові підстави для задоволення позову.

Нагадаємо, згідно з рішенням про вивід спецпідрозділів у місця постійного базування, прийнятого Верховною Радою, 21 лютого 2014 року частина підрозділів «Беркуту» були виведені з Києва в супроводі декількох народних депутатів (у тому числі Гриценка). Як стало відомо в липні 2016 року, при виведенні «Беркута» була знищена та втоплена в озері зброя, яка застосовувалась проти мирних протестантів Майдану.

Як повідомляли «Кримські новини», Міністерство оборони не робить закупівель ні озброєння, ні палива, ні чого-небудь іншого. Тому що станом на 31 березня поточного року, на сьомому році війни і втрат Кабмін Володимира Зеленського настільки сповнився, що не надав Міністерству оборони воюючої країни з окупованими територіями і регулярними обстрілами статус замовника в сфері оборони, згідно закону України «Про оборонні закупівлі». А сам новий закон чомусь не встиг набрати чинності.