«Знищення осередків свободи думки, релігії, що не підконтрольні каральним органам рф», - МЗС про вирок кримським татарам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 08:38
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 08:38

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з винесенням 31 травня 2023 року маріонетковим судом у Ростові-на-Дону протизаконних вироків чотирьом представникам кримськотатарського народу.

Про це йдеться у коментарі МЗС, оприлюдненому пресслужбою.

Ці нові сфальсифіковані та нікчемні «вироки» свідчать лише про те, що Росія на тимчасово окупованих територіях вдається до будь-яких злочинів з метою знищення осередків свободи думки, релігії, що не підконтрольні її каральним органам. Насильство та репресії не можуть бути відповіддю на право висловлювати свої переконання та захищати свою ідентичність, - йдеться у заяві МЗС.

У відомстві нагадали, що громадян України затримали у серпні 2021 року на території тимчасово окупованого Криму за політично вмотивованими звинуваченнями у справі так званої «другої севастопольської групи Хізб ут-Тахрір». Їх було заарештовано та звинувачено у «терористичній діяльності».

Джеббару Бекірову так званий «суд» призначив покарання у вигляді 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці. Активісти Рустем Таїров, Рустем Мурасов та Завур Абдуллаєв отримали по 12 років позбавлення волі кожен з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці.

Закликаємо міжнародних партнерів України, зокрема в рамках Міжнародної Кримської платформи, засудити репресивні кампанії Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та практику порушень норм міжнародного гуманітарного права й прав людини, - наголосили в МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, 31 травня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Джеббара Бекірова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та 1,5 року обмежень після звільнення, Рустема Таїрова, Рустема Мурасова і Завура Абдуллаєва - до 12 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та року обмежень після звільнення.

Як повідомляли QIRIM.News, Кримськотатарський Ресурсний Центр висловив протест проти рішення Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону. Та назвав рішення незаконним, політично мотивованим та злочинним.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 серпня 2021 року окупанти провели обшуки у п’ятьох кримськотатарських активістів - Рустема Мурасова, Рустема Таїрова і Джеббара Бекірова у Севастополі, у Завура Абдуллаєва у Бахчисарайському районі та у Раїфа Февзієва - у Сімферопольському районі.