Знищення ракетного крейсера «Москва» змусило Росію «обережніше» діяти в акваторії Чорного моря, - ГУР Міноборони

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Травня 2022, 12:38
Фото: Телеграм Максима Марченка
Ліна Тимошина
25 Травня 2022, 12:38

Дії українських військових обмежили діяльність російського флоту в Чорному морі, заявив проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, повідомляє видання.

Вони стали обережними, але їхнє корабельне угруповання на сьогодні, на жаль, забезпечує повний контроль Азовського моря, і це зрозуміло, разом із Керченською протокою, і вони зараз блокують наші порти на Чорному морі, - сказав Скібіцький.

За його словами, мета – одна: це завдання нам збитків в економічному плані для того, щоб не допустити функціонування портів як економічних зон.

Не допустити руху товарів, як на території України, так і з території наших портів, і підтримання готовності до застосування тих найбільших десантних кораблів, інших кораблів у разі проведення морської десантної операції. Але знову ж таки скажу – наші дії змусили їх обмежити діяльність Чорноморського флоту Росії на сьогоднішньому етапі», – пояснив представник української розвідки.

Скібіцький пояснив, що знищення ракетного крейсера «Москва» змусило Росію «обережніше» діяти в акваторії Чорного моря. Потоплення крейсера «Москва» стало для керівництва Росії «істотним ударом».

Після його знищення, після того, як РФ оцінила саме загрозу завдання ракетних ударів по корабельному угрупованню РФ, вони стали діяти обережніше. По-перше, вони зараз дуже чітко реагують, проводять навчання так званої «терористичної загрози», - зазначив він.


Друге – в основному зараз корабельний склад використовується для завдання ударів крилатими ракетами, це чітке бойове чергування таке – два фрегати, чотири малих ракетних кораблі, два підводні човни, що постійно несуть бойове чергування і постійно завдають ударів по нашій території з використанням крилатих ракет «Калібр», - розповів Скібіцький.