Золотарьова: Україна в Арбітражному трибуналі в Гаазі налаштована на серйозну битву

Новини України та світу
Алла Трапезова
12 Жовтня 2021, 11:45
Алла Трапезова
12 Жовтня 2021, 11:45

Україна в Міжнародному суді в Гаазі має професійні сильні аргументи проти країни-агресора РФ в справі про агресію проти наших моряків в Керченській протоці. Про це повідомила директор Департаменту міжнародного права МЗС, глава делегації, агент України Оксана Золотарьова, передає телеканал «Україна».

Ми налаштовані на серйозну битву. Ми знаємо, що в нас дуже гарні, професійні аргументи. Ми покажем, що те, що відбулося з нашими моряками – це не військова діяльність. Те, що вони сиділи за гратами протягом 9 місяців, це ніяк не може вважатись військовою діяльністю. Ми покажемо, що кораблі були захоплені поза 12-мільною зоною, – підкреслила Золотарьова.

Наші дипломати впевнені, що доказів вистачить, аби виграти цю справу в РФ і притягти її до відповідальності.

Як відомо, в Гаазі 11 жовтня почалися слухання у справі захоплення українських кораблів та моряків в листопаді 2018 року. Міжнародний арбітраж ООН протягом 4 днів вислуховуватиме заяви сторін. Першими виступили росіяни.

Посол з особливих доручень МЗС РФ Дмитро Лобач заявив в суді, що скарги, подані Україною під час цього розгляду, не підпадають під юрисдикцію даного суду. За його словами, бій між військовими силами РФ і України став наслідком нібито провокативних дій України та мілітаризації території із спробою «зазіхнути на територіальну цілісність РФ в Криму».

Нагадаємо, росіяни в листопаді 2018 року в Керченській протоці напали на три українські кораблі – «Бердянськ», «Нікополь» та «Яні-Капу». Обстріляли їх і пройшли на таран. Після захоплення суден, вони взяли в полон 24 наших моряки і за міжнародним правом це визнається актом агресії.