«Зробити кримськотатарську широковживаною»: в Україні почалася робота над проєктом Національного корпусу кримськотатарської мови

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Січня 2023, 16:17
Ліна Тимошина
23 Січня 2023, 16:17

Громадська організація QIRI'M YOUNG розпочала роботу над проєктом Національного корпусу кримськотатарської мови. Корпусом є сучасний інструмент дослідження мови лінгвістами за допомогою аналізу широкої бази даних, у цьому випадку — текстів.

Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим на сторінці у Фейсбук.

Зробити кримськотатарську – мову корінного народу України – широковживаною та забезпечити її сталий розвиток. Саме така мета Стратегії та проєкту. Qırımtatar tili milliy korpusı покликаний створити основу для фундаментальних досліджень кримськотатарської мови, а також її сталого розвитку, - йдеться у повідомленні.

Він відкриває широкі можливості аналізу мовних особливостей, тенденцій за допомогою сучасних програмних інструментів. Лінгвістичний корпус є також необхідним кроком для впровадження кримськотатарської мови в операційних системах та онлайн перекладачах.

У відомстві наголосили, що навіть в умовах повномасштабної війни, молодь продовжує об'єднуватися та працювати задля збереження і розвитку мови та культури киримли.
Допомогти у формуванні цієї бази даних і реалізації проєкту можуть усі охочі.

Якщо ви маєте тексти кримськотатарською мовою (художні твори, наукові статті, сценарії, листи тощо), відправляйте їхні сканкопії (або електронні текстові файли) за посиланням http://e.ctcorpus.org, - повідомили у представництві.

Усі надіслані матеріали будуть використані лише у якості бази даних для подальшого форматування.

Проєкт реалізується в рамках Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 рр., за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, і Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Як повідомляли QIRIM.News, у серпні 2022 року пресслужба міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України анонсувала, що у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки в Україні буде створено Національний корпус кримськотатарської мови (НККМ).