«ЗСУ можуть опинитися біля Криму за тиждень», — експерт

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
02 Березня 2023, 11:10
Скріншот
Асіф АлієвQHA
02 Березня 2023, 11:10

Збройні Сили України можуть опинитися біля адміністративної межі Криму вже за два тижні, або ще швидше, навіть за тиждень.

Про це у блозі на сайті «Главред» написав блогер, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Він пояснив, що це може статися якщо у Запорізькій області найближчим часом відбудеться каскадне руйнування оборони росіян.

Він нагадав, що в Криму, а особливо у північній його частині зараз знаходиться велика кількість сил та засобів російських окупантів, які не поспішають відправляти на материкову частину України.

«Тобто це – сили та засоби, які будуть використовуватися саме для ведення оборони, що буде певним барʼєром для проведення операцій з материкової частини до тимчасово окупованого Криму. Тож або росіяни вже готуються для оборони Криму, або розуміють, що не зможуть втримати південь під натиском контрнаступу ЗСУ», - наголосив він.

Загалом вважає експерт, ті сценарії, які можуть бути використані для звільнення півострова, не стільки контрнаступальні, вони більше будуть схожими на те, що відбувалося, з островом Зміїний, де був постійний вогневий вплив на обʼєкти військової інфраструктури окупантів.

Коваленко нагадує, що в Криму є багато таких обʼєктів, тому це означатиме постійні втрати серед особового складу, техніки, матеріально-технічного забезпечення підрозділів.

«Відповідно, можна говорити про те, росіяни постійно знаходитимуться у суїцидально-патовій ситуації, коли для них кожен день може бути останнім. А зробити з цим вони нічого не зможуть, бо тікати з Криму на той момент буде неможливо, адже не буде відповідного наказу від командування. А цю команду не дадуть, бо як це – "жест доброї волі" з тимчасово окупованого Криму?!»

Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Раніше голова громадської організації "Центр спільних дій"  Олег Рибачук заявив, що звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.