ЗСУ отримали партію відремонтованих танків Т-72. Танкісти несуть бойове чергування

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
05 Квітня 2021, 16:20
Тетяна Нікішина
05 Квітня 2021, 16:20

Державне підприємство «Київський бронетанковий завод», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», передало українським військовим три відремонтовані танки Т-72.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби «Укроборонпрому».

Машини пройшли капітальний ремонт із доробками у рамках державного оборонного замовлення та отримали поліпшені бойові й технічні характеристики. Роботи виконані з випередженням графіка, однак за обмеженого фінансування.

Зокрема, ходові якості Т-72 покращили завдяки встановленню більш потужного двигуна у 840 «кінських сил» і гусениць від танка Т-80. Командну керованість удосконалили комплектом сучасної цифрової радіостанції та супутникової навігаційної системи. Це дасть змогу підтримувати зв’язок із піхотними підрозділами для посилення взаємодії на полі бою.

Крім того, прилади нічного бачення машин оснастили сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління.

Київський бронетанковий завод ремонтує та модернізує техніку у тісній співпраці з Центральним бронетанковим управлінням ЗСУ Міністерства оборони України. Модернізація, зокрема, охоплює усі складові — захищеність, мобільність, вогневі спроможності, командну керованість.

Нагадаємо, тиждень тому на Донеччині відбувся практичний вишкіл підрозділів танкового резерву Командувача Об’єднаних сил. Зокрема, на одному з полігонів області танкісти відпрацювали виконання флангової стрільби штатним артилерійським пострілом з ходу.

Про це повідомив пресцентр ООС.

За підсумками занять усі екіпажі продемонстрували високий рівень навченості та готовність до застосування підрозділу за призначенням, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, сьогодні, 5 квітня, на бригадному полігоні на Житомирщині продовжують свій вишкіл танкісти окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Як повідомляє інформаційне агентство «АрміяInform», цього разу екіпажі танків Т-64 вправлялися у влучності, виконуючи навчальну вправу стрільб вкладним стволом.

Стрільба вкладним стволом є неодмінним та обов’язковим елементом підготовки танкістів, — говорить командир танкового батальйону офіцер Володимир Олійник. — Вправа виконується шляхом пострілу великокаліберним патроном калібру 14,5 мм зі ствола, що вкладається у гармату танка. Навички командир танка й навідник отримують абсолютно такі самі, що й під час стрільби штатним артилерійським пострілом калібру 125 мм, і при цьому «вбивається» одразу два зайці. По-перше, не кожен полігон розрахований для стрільби боєприпасом такого калібру, тож у цьому випадку підрозділу не довелося відбувати для вишколу на інший полігон, вистачило відстаней та умов свого, бригадного. І, по-друге, маємо суттєву економію, адже патрон калібру 14,5 мм коштує значно дешевше за снаряд, а стрільба ним за балістикою прирівнюється до пострілу осколково-фугасним снарядом.

Особовий склад танкового батальйону у повному обсязі виконав поставлене завдання і всі екіпажі показали високий вишкіл, вразивши цілі. Це й не дивно, адже більшість військовослужбовців — бувалі вояки, учасники бойових дій. Чимало з них пройшли запеклі бої 2014-2015 років і тепер передають свій неоціненний бойовий досвід молодому поколінню контрактників.

Танкові резерви ОТУ "Північ"

Завжди готові перемагати. Сталева міць.??

Posted by ОТУ «Північ» on Sunday, April 4, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», новітній український розвідувальний корабель «Сімферополь» проходить державні випробування у відкритому морі.