«ЗСУ в Криму зустрічатимуть із квітами», - Ташева про настрої на півострові

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Лютого 2023, 16:30
Фото: сторінка Фейсбук Таміли Ташевої
Ліна Тимошина
21 Лютого 2023, 16:30

Збройні Сили України в Криму зустрічатимуть із квітами. На території тимчасово окупованого півострова відчутний проукраїнський спротив. Про це в інтерв'ю Укрінформу розповіла Постійна Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, відповідаючи на запитання, наскільки потужним є партизанський рух у Криму.

Маємо підтвердження роботи і наших спецслужб на тимчасово окупованих територіях, а також на території росії. У цьому контексті я можу з упевненістю сказати ще раз: Збройні Сили України в Криму зустрічатимуть із квітами, а не зі зброєю. Активна підтримка залежатиме від багатьох факторів, зокрема від того, наскільки успішною буде операція зі звільнення, - сказала Ташева.

Говорячи про спротив на півострові, вона зауважила, що замірів громадської думки під час окупації бути не могло, будь-які соціологічні дослідження у Криму неможливі. Але можна відстежувати певні речі, зокрема, завдяки моніторингу окупаційних судових реєстрів.

І що ж ми бачимо, які справи нині розглядають окупаційні суди? Так от, це справи на кшталт того, що хтось розбив скло у машині мешканця Криму із Z-символікою. Або справа стосовно людини, яка поширювала листівки із правдою про «русскій мір». Або інші справи, як стосовно Богдана Зізи, який вилив синьо-жовту фарбу на окупаційну адміністрацію. Або ж справа викладача технікуму, який увімкнув пісню «Байрактар», – його вже втретє затримують і штрафують. Лише за офіційною інформацією йдеться про сотні справ щодо тих, хто потрапив у жорна тоталітарної машини в Криму. Однак ми впевнені, що людей, які чинять спротив, набагато більше, - наголосила Представниця Президента в АР Крим.

За її словами, ці люди надсилають інформацію у приватні повідомлення, передають її українським правоохоронним органам, повідомляють українським військовим про переміщення російської техніки.

До 2022 року спостерігався кримський спротив, що народжувався навколо захисту прав людини - коли загарбники когось незаконно затримували, його близькі та рідні приходили під суд, за що їх також могли схопити.

Але зараз ми бачимо інший, відчутно проукраїнський спротив. Це протест іншої категорії людей – тих, хто тихо ненавидів росіян упродовж восьми років окупації і почав діяти після початку повномасштабної війни. Йдеться про різних людей, різних національностей, не лише про кримських татар. Спілкуючись із багатьма активістами з окупованого Криму, ми запитуємо: чому саме зараз ви вирішили виявити свій протест? Вони пояснюють: ми розуміємо, що зараз дуже важливо показати народові України, Збройним Силам України, керівництву держави, що ми тут, ми в Криму і ми протистоїмо, - наголосила Ташева.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявила на брифінгу 17 лютого, що спротив окупації Криму, який триває на півострові вже дев'ять років, став візуалізовано проукраїнським.