Зустріч із Зеленським і підтримка України: подробиці візиту Блінкена і Нуланд

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
05 Травня 2021, 10:39
Тетяна Нікішина
05 Травня 2021, 10:39

Сьогодні, 5 травня, в Україну приїздить державний секретар США Ентоні Блінкен та його заступниця з політичних питань Вікторія Нуланд. Вони перебуватимуть з візитом в Україні 5 та 6 травня.

У рамках офіційного візиту Блінкен проведе низку зустрічей. Зокрема, плануються переговори з президентом Володимиром Зеленським, очільником міністерства закордонних справ Дмитром Кулебою та іншими урядовцями та представниками українського громадянського суспільства.

Блінкен і Нуланд відвідають Україну через загострення напруженості у відносинах із Росією та у зв’язку з нарощуванням нею військової сили в регіоні.

Крім того, візит Блінкена перед самітом президента США Джо Байдена та очільника Кремля Володимира Путіна — це сигнал, який повинен вказати: Вашингтон підтримує Україну та цінує як союзника.

Держсекретар США Блінкен вважає, що світу потрібно працювати єдиним фронтом і вимагати від Росії дотримання її міжнародних зобов’язань.

Цю тезу він озвучив у повідомленні на своїй офіційній сторінці у Тwitter.

Нам потрібно працювати разом, щоб звертати увагу на поведінку Росії, вимагати від неї відповідальності за дії, — зазначив він.

За його словами, світовій спільноті необхідно чинити тиск на Москву, щоб та дотримувалася своїх міжнародних зобов’язань.

Як повідомляли «Кримські новини», учора, 4 квітня, у Лондоні відбулася зустріч очільників зовнішньополітичних відомств США й Великобританії Ентоні Блінкена і Домініка Рааба. Темою обговорення стала агресія Росії проти України та інших країн.