Звільненого з полону бойовиків «ДНР» полковника Без’язикова засудили до 13 років

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Квітня 2020, 12:57
Ірина Требунських
08 Квітня 2020, 12:57
Іван Без'язиков

Полковнику Збройних сил України Івану Без’язикову Шевченківський райсуд Києва оголосив вирок. Його звинуватили у державній зраді і засудили до 13 років ув’язнення, передає «Медійна ініціатива за права людей».

Без’язиков влітку 2014 року очолював розвідку сектору вздовж кордону з Росією. Разом з двома офіцерами потрапив у полон до бойовиків «ДНР».

За словами Без'язикова, з 25 серпня 2014 року до кінця вересня його утримували на одній з дач Ріната Ахметова у ботанічному саду Донецька у підвальному приміщенні. Він запевняє, що його щодня возили до «розвідуправління» «ДНР», де він розмовляв з громадянином України Олегом Шляпіним — колишнім донецьким суддею та адвокатом. Також Без’язиков розмовляв з громадянином РФ Сергієм Дубінським — одним з обвинувачених у справі збиття «Боїнга-777» Малайзійських авіаліній рейсу МН17.

Під час обміну в липні 2016 року Без'язиков повернувся з полону. Сторона захисту обвинувачуваного стверджує, що він зустрівся з представниками Міжнародної слідчої групи у справі МН17 та надав інформацію, отриману за час полону. Водночас полковник стверджує, що слідчі СБУ і прокурори тиснули на нього, вимагаючи «нафантазувати» про «фінансові потоки терористів» з «розвідуправління».

Керівництву ОГПУ варто звернути увагу на те, що попередня група прокурорів і слідчі СБУ, ймовірно, готувала потенційних фейкових свідків, які здатні брехати про збиття літака рейсу МН17 або фінансування тероризму, — зазначає МІПЛ.

Спочатку полковника звинуватили за статтею «участь у терористичній організації», а коли Без’язиков подав апеляцію на запобіжний захід, йому додали ще одну статтю — «державна зрада».

13 років ув’язнення.Саме на стільки 7 квітня 2020 року засудили полковника-розвідника Івана Без’язикова судді...

Опубліковано Медійна ініціатива за права людини Вівторок, 7 квітня 2020 р.

12 грудня 2016 року Івана Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з «ДНР». За даними СБУ, військовий розвідник Іван Без'язиков мав посвідчення, підписане ватажком «ДНР» Олександром Захарченком.

Пізніше СБУ оприлюднила телефонні розмови Без'язикова і його дружини з бойовиками. На одному із записів співробітник фейкового «міністерства оборони ДНР» Едуард Басурін стверджував, що Без'язиков начебто працює на «ДНР».