«Звільнити всіх політв’язнів!» — Український конґресовий комітет Америки опублікував «Кримську доктрину»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2021, 11:56
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2021, 11:56

Український конґресовий комітет Америки (УККА) зневажає постійні порушення прав людини, що створює Росія в Криму, і вшановує зусилля і жертви тих, хто опинився під прямою загрозою з боку невблаганної аґресивної поведінки Кремля.

Про це йдеться в документі під назвою «Кримська доктрина», яку опублікував сьогодні, 18 серпня, УККА.

У доктрині зазначається, що мова, права та культура кримськотатарського народу знаходяться під загрозою, так само, як це було за часів радянського і царського режимів, коли були спроби їх викорінити. УККА закликає до негайного звільнення всіх незаконно утримуваних та ув'язнених громадян України на Кримському півострові та в РФ.

UCCA issues Crimean Doctrine before the inaugural Crimea Platform Summit in Kyiv #CrimeaIsUkraine #CrimeaPlatform - https://mailchi.mp/632b97bd8b06/crimean_doctrine

Posted by Ukrainian Congress Committee of America on Tuesday, August 17, 2021

Організація українців Америки рішуче засуджує спроби Москви позбавити корінних кримських татар їхнього представницького органу шляхом незаконного позбавлення влади Меджлісу кримськотатарського народу, масштабну видачу російських паспортів громадянам в незаконно окупованій Автономній Республіці Крим та велике нарощування військової техніки Російською Федерацією в Криму.

УККА закликає міжнародну громаду посилити засудження незаконної окупації України Росією та присвятити всі зусилля відновленню територіальної цілісності та верховенства права України в Криму. Єдиною надією на повернення основних людських прав народові Криму, є припинення військової окупації Росією, — зазначають автори документу.

Раніше, як писали «Кримські новини», світовий конгрес українців (СКУ) створив петицію, в якій закликає уряд і демократичні партії Німеччини запровадити мораторій на подальше будівництво російського газогону «Північний потік-2».

У петиції також наголошується, що газогін Nord Stream-2 підриває трансатлантичні відносини, конфліктує з новими європейськими кліматичними цілями та суперечить меті спільної зовнішньої енергетичної політики ЄС.