Звична тактика: відкрити провадження і не з'являтися до суду. Засідання у справі Федини, Звіробій та «Вагнергейту» перенесено

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 16:51
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 16:51

Сьогодні, 20 липня, у Львові знову перенесли судове засідання у справі народної депутатки Софії Федини і волонтерки Марусі Звіробій. Їх звинувачують у погрозах щодо державного діяча.

Потерпілим у справі є президент Володимир Зеленський. На судові засідання він не з'явився жодного разу.

Не з’явилися також і прокурори. Засідання перенесли на 18 жовтня.

Про це Федина повідомила з Галицького районного суду Львова.

Я думаю, що він не з’явися не тому, що в нього щільний графік, бо в мене теж щільний графік, як і будь-якої людини. Але він, радше, не з’явився тому, що боїться наших слів, того що ми піднімаємо найболючіші проблеми, і що ми будемо говорити правду. Боїться того, що люди вірять і довіряють. Тому що маховик репресій проти ветеранів, волонтерів, військовослужбовців і майданівців зашкалює. Остання справа генерала Павловського свідчить про те, що Зеленський хоче здати Україну Москві, — сказала Федина.

Маруся Звіробій-Біленька наголосила, що суспільство має об’єднати свої зусилля проти репресій і переслідувань ветеранів, волонтерів та опозиції.

Крапка у всіх цих справах буде поставлена тоді, коли її поставить суспільство. Не можна просто так сидіти на дивані і думати, що крапка в політичних репресіях настане, — зазначила вона.

Сьогодні під стіни Галицького суду Львова вийшли місцеві активісти, щоб підтримати Федину та Звіробій. Обвинувачення вони вважають смішними.

Потерпілий уникає відповідальності. Насправді те, що ми з Марусею говорили 26 жовтня 2019 року, за ці два роки не тільки підтвердилось, а й показало, в яку катастрофу нас вкинув президент Зеленський. Це він відповідальний за злиття справи «вагнерівців», за десятки смертей на передовій, які він забуває згадувати. Це він відповідальний за переслідування волонтерів-майданівців, — наголосила Федина.

Нагадаємо, восени 2019 року волонтерка Маруся Звіробій і народна депутатка Софія Федина у львівській кав'ярні під час онлайн-трансляції нібито образливо висловилися на адресу президента Володимира Зеленського. Так вони відреагували на події щодо розведення українських військ на окремих ділянках тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

«Потерпілий» Зеленський і прокурори не з’явилися – суд по Федині і Звіробій знову перенесли

⚡⚡⚡«Потерпілий» Зеленський і прокурори не з’явилися – суд по Федині і Звіробій знову перенесли?Я думаю, що він не з’явися не тому, що в нього щільний графік, бо в мене теж щільний графік, як і будь-якої людини. Але він радше не з’явився тому, що боїться наших слів, того що ми піднімаємо найболючіші проблеми, і що ми будемо говорили правду. Боїться того, що люди вірять і довіряють. Тому що маховик репресій проти ветеранів, волонтерів, військовослужбовців і майданівців зашкалює. Остання справа генерала Павловського свідчить про те, що Зеленський хоче здати Україну МосквіПро це після суду заявила Софія Федина. ? Друзі, підписуйтеся на офіційні канали партії!Telegram? bit.ly/2KOngQhInstagram? bit.ly/34ZDz6HTwitter? bit.ly/33Uld4FYouTube? bit.ly/2GZgFTE

Posted by Європейська Солідарність on Tuesday, July 20, 2021

Так само сьогодні, 20 липня, у Шевченківському районному суді Києва пройшло перше засідання за скаргою на бездіяльність Державного бюро розслідувань (ДБР) у справі про державну зраду, а саме про зрив затримання «вагнерівців».

Про це стало відомо від народного депутата VIII скликання, учасника російсько-української війни Андрія Тетерука.

Він сьогодні представляв сторону заявників.

За його словами, засідання розпочалося із затримкою.

Головуючий суддя з’ясував сторони і побачив, що представник Державного бюро розслідувань не з’явився на засідання, хоча його вчасно повідомили. Ми надали клопотання про продовження судового засідання без сторони ДБР, хоча вони мали час і можливість, але не прибули на судове засідання, — сказав Тетерук.

Суддя також поцікавився, чи не планує сторона заявників об’єднати свою справу із уже наявною.

Суддя також поцікавився, чи не плануємо ми об’єднати заяви. Наша заява стосується 111 статті — це державна зрада, тобто є злочинна діяльність або бездіяльність щодо витоку секретної інформації. Проте в ДБР розслідуються інші дії — щодо розкриття державної таємниці, тобто дещо інша стаття та дещо інше провадження. Ми категорично заперечували, що наші заяви є тотожними, — зазначив Тетерук.

Зрештою судді ухвалили рішення про перенесення розгляду скарги на четвер, 22 липня. Засідання заплановано на 11:30.

Ми з вами є свідками того, як ДБР покриває злочинні дії чи то бездіяльність Офісу президента, — підсумував представник заявників Андрій Тетерук.

Нагадаємо, наприкінці липня 2020 року правоохоронні органи Білорусі затримали під Мінськом бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер».

Згодом стало відомо, що українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК «Вагнера», для чого виманили їх до Білорусі.

Повідомлялося, що ГУР, СБУ та департамент з військових злочинів Офісу генпрокурора готували операції понад рік. У межах спецоперації бойовиків найняли за підробленими договорами охороняти нафтові вежі у Венесуелі. Під час вербування вони дали під запис свідчення про злочини на території України, бо думали, що показують «роботодавцю» рівень «кваліфікації». Бойовики мали вилетіти з Мінська. Їм вже навіть купили квитки.

Із 33 затриманих 28 виявилися бойовиками. Дев'ять із них — громадяни України, 11 — містяться в базі «Миротворця». У складі групи були ті, хто, ймовірно, був причетний до збиття Boeing MH-17, Іл-76 під Луганським аеропортом, АН-26 близько Луганська.

24 липня заступник голови СБУ Руслан Баранецький і начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про операцію в Офісі президента. Тоді на зустрічі були голова Офісу президента Андрій Єрмак, президент Володимир Зеленський, голова комітету з розвідки Руслан Демченко і заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець.

Єрмак попросив відкласти операцію, щоб не зірвати обмін полоненими. Керівники спецслужб говорили, що операцію вже не можна зупиняти, але Зеленський у результаті підтримав Єрмака — її перенесли на 30 липня. Вже 29 липня «вагнерівців» затримали в мінському пансіонаті.

Після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася. Українські розвідники запідозрили злив інформації Федеральній службі безпеки РФ.

Як повідомляли «Кримські новини», у березні нардепка «Європейської солідарності» Ірина Геращенко з трибуни ВР нагадала, що рівно сім років тому Кремль розпочав окупацію українських територій. Саме тому фракція «Європейської солідарності» висунула вимогу до керівництва Верховної Ради негайно внести до порядку денного законопроєкт про відповідальність за колабораціонізм і створення тимчасової слідчої комісії щодо «вагнерівців».