Звинувачення проти Коломойського у США, російська загроза ПЦУ в Криму і як Україна добивається видачі російських найманців від Білорусі. Дайджест світових медіа про Україну

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Серпня 2020, 16:58
Асіф АлієвQHA
07 Серпня 2020, 16:58
Асіф АлієвQHA

США звинуватили Коломойського у відмиванні грошей


Фото: forbes.ru

Українського олігарха Ігоря Коломойського звинуватило міністерство юстиції США у розкраданні мільярдів доларів з банку, який колись належав йому, і у відмиванні цих грошей у Сполучених Штатах, де він хоче побудувати свою бізнес-імперію.

Про це пише британське видання Daily Mail. За повідомленням видання, Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов вкрали з "ПриватБанку" "стільки грошей, що Національний банк України змушений був націоналізувати його і виділити для цього з держбюджету 5,5 мільярдів доларів".

Як повідомляється на сайті Мін'юсту США, влада країни подала дві цивільні скарги щодо фірм Коломойського. Так, за американськими даними, комерційна нерухомість в Луїсвіллі (штат Кентуккі) і Далласі (штат Техас), яка придбана шляхом незаконно привласнених коштів, підлягає конфіскації на підставі щодо порушення федеральних законів про відмивання грошей.

У скаргах стверджується, що Коломойський і Боголюбов відмивали частину злочинних доходів з використанням безлічі банківських рахунків підставних компаній, в основному в кіпрському відділенні "ПриватБанку", до того, як вони переказували кошти у США.

Потім партнери Коломойського в Америці Мордехай Корф і Урієль Лабер створили мережу організацій під назвою «Оптіма» для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів та інвестування в США.

Вони придбали нерухомість і підприємств по всій країні на сотні мільйонів доларів, включаючи майно, яке підлягає конфіскації: офісну вежу в Луїсвіллі, відому як PNC Plaza, і офісний парк в Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Загальна вартість будівель становить близько 70 мільйонів доларів.

Тим часом, адвокат Коломойського Майкл Салліван в електронному листі, адресованому редакції Washington Post, повідомив, що «пан Коломойський категорично заперечує звинувачення з боку міністерства юстицій».

Неминуча загроза Православній церкві України в Криму


Верховний суд Росії ухвалив рішення, яке ставить під загрозу саме існування Православної церкви України в окупованому Криму. Про це пише найстаріша англомовна газета українців США (заснована у 1933 році - прим. ред.) The Ukrainian Weekly.

Видання повідомляє, що 4 серпня Верховний суд відмовив у перегляді рішення про виселення громади Православної церкви України (ПЦУ) з собору святого Володимира і Ольги у Сімферополі, який Росія намагається захопити з моменту вторгнення та анексії Кримського півострова у 2014 році.

Як заявив адвокат Сергій Заєць, Росія продовжує очищувати Крим від усього українського.

Рішення по суті означає повне розформування української православної громади в Криму. Росія знищує ще одну українську релігійну і культурну групу і продовжує очищувати Крим від всього українського.

Видання зазначає, що українська церква в Криму є місцем для багатьох кримчан, де вони можуть спілкуватися і молитися українською.

Російська окупаційна влада ще в перший рік після вторгнення до Криму закрила 38 з 46 парафій Української православної церкви Київського патріархату. Останні три випадки захоплення українських церков сталися у Севастополі, Сімферополі та в селі Перевальне.

Росія вже продемонструвала готовність переслідувати та навіть затримувати архієпископа Климента — главу ПЦУ в Криму. Якщо Москва не зустріне реального опору з боку Заходу, наступним кроком майже напевно стане переслідування архієпископа Климента й парафіян Церкви, - зазначає видання.

Україна просить Білорусь видати російських найманців


Україна направила офіційний запит про передачу Києву затриманих у Білорусі російських найманців, які підозрюються в участі в бойових діях на боці російських сепаратистів на Донбасі.

Про це повідомляється на сайті телеканалу Al Jazeera.

Видання наводить цитату президента України Володимира Зеленського, який у телефонній розмові з білоруським лідером Олександром Лукашенком висловив надію, що всі підозрювані у терористичній діяльності на території України будуть передані для судового переслідування відповідно до чинних міжнародних норм.

Минулого тижня білоруська влада заарештувала 33 найманців приватної російської військової компанії «Вагнер».

У Києві заявили, що дев'ятеро із затриманих також мають українське громадянство. 31 липня 2020 року українська прокуратура направила в прокуратуру Республіки Білорусь повідомлення про намір просити у Мінська екстрадицію 28 осіб.

Як повідомляє Radio Free Europe, президент Лукашенко розпорядився запросити українського і російського прокурорів у Білорусь для розслідування справи затриманих "вагнерівців".

Він заявив, що якщо російський та український прокурори не прибудуть до Мінська, «ми ухвалимо рішення самі», зазначивши, що воно «має ґрунтуватися» на білоруському і міжнародному законодавстві.