Дружині Асана Ахтемова обіцяли перше побачення з чоловіком у СІЗО

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2022, 14:48
Фото Sasha Tavrovskaya
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2022, 14:48

Слідчий, який веде кримінальну справу проти в'язня Кремля Асана Ахметова, пообіцяв дати дозвіл на одне побачення у сімферопольському СІЗО з 10 по 15 січня.

Про це QIRIM.News повідомила дружина Ахтемова - Рєпіка.

За словами Рєпіки Ахтемової, її чоловік та адвокати вже повністю ознайомилися зі справою.

«Адвокати подавали апеляцію на рішення суду на продовження запобіжного заходу. Найближчим часом чекаємо на апеляційний суд, який за практикою проходить у Верховному суді м. Сімферополя, на ВКС (відеоконференц-зв'язок). Асана, як показує практика, не привозять до суду, з ним у СІЗО буде по відеозв'язку хтось із наших адвокатів», - розповіла вона.

Раніше в коменатрії QIRIM.News дружина іншого політв'язня Азіза Ахтемова - Аділе Ахтемова, зазначила, що також очікує на зустріч з чоловіком після новорічних свят.

Раніше дружина політбранця опублікувала лист від чоловіка, який вона отримала 28 жовтня. Там він ділиться враженнями від поїздки до суду та висловлює подяку усім, хто його підтримує. Ахтем розповів, що в коридорі серед натовпу зустрів свого брата Азіза Ахтема.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Асану Ахтемову, затриманого в Криму на початку вересня. В'язень Кремля пробуде у СІЗО до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.