Ракета Falcon 9 вивела український супутник «Січ-2-30» на орбіту (Відео)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 19:49
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 19:49

З космодрому на мисі Канаверал у Флориді о 17:25 за Києвом стартувала ракета Falcon 9 з українським оптичним супутником «Січ-2-30».

Відділення супутника від ракети і вихід на орбіту відбулися о 18:50, повідомили BBC News Україна в Державному космічному агентстві.

Очікується, що вже о 20:15 він пролетить над Україною.

За трансляцією запуску можна спостерігати на YouTube-каналі SpaceX. Загалом ракета Falcon 9 має вивести на орбіту 105 різних об'єктів.

Для України супутник може ознаменувати перший крок для виходу з кризи космічної галузі. Його зможуть використовувати не тільки для важливих цивільних завдань, як моніторинг стану довкілля чи надзвичайних ситуацій, але й спостереження за переміщенням військ.

Успіх «Січ-2-30» може дати зелене світло для запуску групи супутників, які допомагатимуть українській економіці та армії.

Привітав іззапуском ракети президент Володимир Зеленський

Як писалоQIRIM.News основне призначення супутника – отримання цифрових фотографій поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах, а також моніторинг параметрів іоносфери планети. Супутник має накопичувач для даних об'ємом 10 Гб, швидкість передачі даних становить 30,72 Мбіт/с.