Росія позбавила адвокатського статусу трьох кримськотатарських юристів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Серпня 2022, 16:29
Асіф АлієвQHA
04 Серпня 2022, 16:29

Адвокатська палата Чеченської Республіки за поданням управління міністерства Юстиції по Чеченській Республіці позбавила адвокатського статусу трьох адвокатів з окупованого Криму: Назима Шейхмамбетова, Рустема Камільова та Лілю Гемеджі.

Про це повідомив Шейхмамбетов.

Він зазначив, що цього тижня його повідомили про таке рішення.

«З повідомлення, яке ми отримали в електронному вигляді, стало відомо, що таке рішення було прийняте на підставі подання управління міністерства Юстиції з Чеченської Республіки на адресу адвокатської палати Чеченської Республіки, адвокатами якої до грудня минулого року ми були», - розповів він.

Адвокат заявив, що це рішення безпрецедентне, коли трьох адвокатів миттєво позбавляють статусу.

Шейхмамбетов зазначив, що на цей час адвокати не отримали відповідним чином засвідчених копій та виписок з протоколу, а як отримають проаналізують їх та оскаржать у встановленому законом порядку.

«Можна зробити висновок, що рішення та процедура мала прихований характер, ні мене, ні моїх колег не повідомляли про засідання кваліфікаційної комісії, де власне мало розглядатися питання в принципі про наявність чи відсутність у наших діях порушення чинного законодавства. Ми вже за фактом дізнаємося, що відбулася рада палати, про яку нас теж належним чином не повідомили, не надали можливості належним чином підготуватися, висловити свої заперечення, якщо такі були б», - пояснив він.

Наразі адвокати не можуть займатися своєю професійною діяльністю та повноцінно працювати у кримінальних справах, представляти в судах, в органах попереднього слідства своїх клієнтів.

«На наш погляд, рішення безпрецедентне. Так склалося, що переважна більшість справ з якими ми працюємо це справи, які мають політичне забарвлення. І тих людей, яких ми захищаємо, у світі визнають політичними в'язнями», - сказав він.

Шейхмамбетов пов'язує рішення з його професійною діяльністю. Він повідомив, що в рамках закону адвокати продовжать займатися захистом прав тих людей, які піддаються несправедливому переслідуванню ми будемо.

«Будемо думати над формами та інструментами такої діяльності», - пообіцяв він.