СБУ провела обшук у лікаря-уродженця Криму

Кримські татари
Анвар Деркач
15 Грудня 2021, 15:55
Анвар Деркач
15 Грудня 2021, 15:55

Співробітники Служби безпеки України обшукали у передмісті Києва квартиру 48-річного уродженця Криму лікаря-травматолога Сервера Смаїла (Аметова). Про це QIRIM.News повідомив сам Смаїл. За його словами, він був на робочому місці в одному з травмопунктів Києва, де працює як хірург-травматолог, коли йому повідомили по телефону про обшук. Він повідомив, що у квартирі під час обшуку у нього вилучили гаджети.

Вилучили телефон, інші носії інформації, вимагали пароль від телефона, але я відмовився повідомити. Викликали на допит, – сказав він.

 У тексті ухвали Солом'янського районного суду Києва про обшук, який має QIRIM.News , йдеться, що Смаїл неодноразово потрапляв у поле зору СБУ у зв'язку з можливою причетністю до так званої «Ісламської держави». Також у рішенні суду про обшук стверджується, що Смаїл є членом етнічного злочинного угруповання, причетний до викрадення підприємців із метою викупу для подальшого фінансування «Ісламської держави». На прохання QIRIM.News про оцінку висунутих проти нього підозр Смаїл відповів:

Я не катую нікого, коли я у травмопункті виходжу до них у робочому, забризканому кров'ю халаті, вони самі гроші пропонують. Але я не беру.

В ухвалі суду про обшук стверджується, що 11 жителів Київської області, громадяни України та Російської Федерації, причетні до фінансування ІД та викрадення людей, зберігання зброї та використання фальшивих грошей. Обшуки цього дня пройшли за семи адресами у місці компактного проживання кримських татар – селі Чайки та у інших передмістях Києва.