В Стамбулі відбулася церемонія підписання угоди про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Липня 2022, 17:47
Асіф АлієвQHA
22 Липня 2022, 17:47

В Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.

Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.

На церемонії підписання угоди був присутній президент Туреччині Реджеп Тайїп Ердоган, генсек ООН Антоніо Гуттеріш, міністр транспорту України Олександр Кубраков та голова міноборони рф Сергій Шойгу.

З боку України угоду підписав міністр транспорту України Олександр Кубраков

Президент Туреччині заявив, що узгодженим текстом угоди сторони зробили внесок у запобігання небезпеці голоду, яка чекає на мільярди людей у ​​світі.

«Ми пишаємося тим, що відіграємо важливу роль в ініціативі, яка зіграє важливу роль у вирішенні глобальної продовольчої кризи, яка тривалий час займала весь світ», - сказав він.

За словами турецького лідера, досягнутий консенсус щодо всіх процесів від відправлення суден до їх безпечної передачі та прибуття в порт призначення.

«Виконання та нагляд за цим надзвичайно важливим планом здійснюватиме спільний координаційний центр, який буде створено в Стамбулі», - нагадав він.

Зазначимо, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на церемонії підписання договору про експорт українського зерна заявив, що його країна виступає за якнайшвидше припинення війнив Україні.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт українського зерна з чорноморських портів.

Hадник голови Офіс президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не підписує жодних документів з Росією під час зустрічі в Стамбулі. Подоляк зазначив, що не буде жодного супроводу транспорту російськими кораблями та присутності  їх представників в українських портах.

В коментарі QIRIM.News завідувачка кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету, кандидатка наук Катерина Яресько заявила, що українська влада взагалі не комунікує з приводу стамбульський угоди, а ні з суспільством, а ні з військовими або експертами.