В'язню Кремля Асану Ахтемову надали перше з моменту затримання побачення

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 12:02
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 12:02

Дружині Асана Ахтемова — Репіке Ахтемової надали перше з моменту затримання та арешту побачення з ним.

Про це Асанова розповіла QIRIM.News.

За її словами, побачення тривало годину.

«Кімната, в якій проходила зустріч, була невелика. Асан упирався колінами об стіну, настільки там було тісно. Ми спілкувалися через товсте брудне скло та ґрати за допомогою телефонної трубки», - сказала вона.

В'язень Кремля розповів, що почувається непогано, що в камері, де він перебуває на 10 ліжок утримуються 16 людей і сплять люди по черзі.

Як повідомив слідчий, справа Асана Ахтемова передається до прокуратури і подальші побачення слід просити там. Єдине чого побоюється Репіка Ахтемова - це етапування чоловіка за межі Криму.

«Проте справу його розглядатиме, як нам повідомили Верховний суд Криму. Сподіваюся, Асан буде перебувати в Криму. Однак практика показує, що навіть на це сподівається не завжди можна», - підсумувала вона.

6 січня дружина Ахтемова розповіла QIRIM.News, що слідчий, який веде кримінальну справу проти в'язня Кремля, пообіцяв дати дозвілна одне побачення в сімферопольському СІЗО з 10 по 15 січня.

Раніше дружина політбранця опублікувала лист від чоловіка, який вона отримала 28 жовтня. Там він ділиться враженнями від поїздки до суду та висловлює подяку усім, хто його підтримує. Ахтем розповів, що в коридорі серед натовпу зустрів свого брата Азіза Ахтема.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Асану Ахтемову, затриманого в Криму на початку вересня. В'язень Кремля пробуде у СІЗО до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.