Вранці в Криму почалися масштабні обшуки в будинках кримських татар. 20 затриманих. Що відбувається зараз (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Новини
Асіф АлієвQHA
27 Березня 2019, 10:29
Асіф АлієвQHA
27 Березня 2019, 10:29

У Сімферопольському районі Криму сьогодні вранці почалися масштабні обшуки в будинках кримських мусульман. Їх називають наймасовішими з часів анексії Криму.

? В Крыму массовые обыски

? В Крыму силовики проводят массовые #обыски в домах #крымских_татар

Опубліковано «Агентство «QHA media» Середа, 27 березня 2019 р.

21:20

До арешту до 15 травня "Київський райсуд" Сімферополя засудив затриманих сьогодні Рустема Сейтхалілова, Якима Бекірова, Сейтвелі Сейтнабдієва, Фархата Базарова, Ерфана Османова, Сейрана Муртаза.

19:45

Перший вирок "Київського райсуду" Сімферополя щодо кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизників, у чиїх будинках проводилися обшуки, але самі були затримані російськими силовиками.

Еміля Зіядінова визнали винним у непокорі поліції (ст. 20.1 КоАП РФ) і оштрафували на 500 рублів.

18:47

Перше засідання "Київського райсуду" Сімферополя стосовно затриманих сьогодні кримчан закінчено. "Суддя" оголосив рішення про тримання Тофіка Абдулгазієва під вартою до 15 травня 2019 року.

Live. Крым. Комментарий адвоката Эмиля Курбединова.27.03.2019

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 27 березня 2019 р.

18:03

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив активістам "Кримської солідарності", що сьогодні відбудуться "судові" засідання з обрання запобіжного заходу затриманим кримчанам. Перше таке слухання почалося у "Київському райсуді" Сімферополя стосовно затриманого вранці у селі Кам'янка Сімферопольського району Тофіка Абдулгазієва.

Курбедінов передбачає, що якщо сьогодні "судді" не встигнуть оголосити рішення по всім двадцяти затриманим, засідання продовжаться завтра.

15:10

Антон Наумлюк опублікував список з 20 кримських татар, затриманих після обшуків.

"Їх доставили в управління ФСБ у Сімферополі й до них були допущені адвокати, яких не пускали під час обшуку. У слідчій групі слідчі з Криму, Краснодару і Ростова. У тому числі слідчий Ігор Скрипка, який вів справу Ільмі Умерова", — зазначив журналіст.

Обыски в КрымуНа данный момент после обысков задержано 20 крымских татар. Их доставили в управление ФСБ с Симферополе...

Опубліковано Anton Naumliuk Середа, 27 березня 2019 р.

14:00

Рефат Чубаров подякував активістам в Криму за мужність і непохитність і закликав їх фіксувати усі деталі того, що відбувається у місцях компактних поселень кримських татар.

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу, в подальшому це дозволить ідентифікувати злочинців: номера автомашин, фотографії силовиків, використання ними різних пристосувань, прізвища «слідчих» і понятих, підписи під протоколами і т. д.

13:56

ФСБ Росії повідомила, що під час сьогоднішніх обшуків затримано 20 кримських мусульман.

Затриманих назвали членами організації «Хізб ут-Тахрір», які нібито здійснювали "антиконституційну діяльність, спрямовану на повалення насильницьким шляхом чинної влади".

У повідомленні наголошується, що оперативно-розшукові заходи та слідчі дії тривають.

13:17

Головне управління Нацполіції в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у помешканнях кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.

Про це Центру журналистских расследований повідомив Андрій Бондаренко, в.о. начальника ГУ Нацполіції в АРК і Севастополі.

Журналіст Антон Наумлюк написав про облаву ФСБ у Строганівці, що під Сімферополем: "Чотирьох кримськотатарських активістів не було вдома, коли співробітники ФСБ прийшли з обшуком. Місцезнаходження усіх чотирьох невідомо, співробітники ФСБ шукають їх, обходячи кожен будинок у селищі".

За його даними, трьом із 17 затриманих закидають частину 1 статті 205.5 КК РФ ("організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації"). Таким чином Різе Ізетова, Аліма Керімова і Фархада Базарова підозрюють в організації нібито осередку "Хізб ут-Тахрір".

Решті — частина 2 тієї ж статті ("участь в діяльності терористичної організації").

Обыски в КрымуНа данный момент после массовых обысков задержаны 17 крымских татар. Трем из них вменяют часть 1 статьи...

Опубліковано Anton Naumliuk Середа, 27 березня 2019 р.

12:50

Україна проінформувала Раду Європи про затримання в Криму. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Дипломат заявив, що очікує від Ради Європи конкретні дії, а не чергове висловлювання стурбованості.

Я щойно поінформував Генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про чергову системну атаку російських...

Опубліковано Dmytro Kuleba Середа, 27 березня 2019 р.

12:30

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із масовими незаконними обшуками будинків і затриманнями представників кримськотатарського народу, які відбулися сьогодні у Сімферопольському та Білогірському районах тимчасово окупованого Росією Криму.

12:10

"Голова" Криму Сергій Аксенов підтримав дії силовиків, які проводили обшуки в будинках кримських татар. Він цинічно назвав "брехнею і демагогією" повідомлення про репресії, розгорнуті на окупованому півострові.

При цьому Аксенов звинуватив Україну в нагнітанні міжнаціональної та міжконфесійної напруженості за допомогою «Хізб ут-Тахрір».

ФСБ совместно с МВД и Росгвардией проводит следственные действия, направленные на установление и задержание членов...

Опубліковано Сергеєм Аксеновим Середа, 27 березня 2019 р.

11:51

Наразі затримано вже 17 осіб, пише кримська журналістка Ліля Буджурова. Двоє з них просто прийшли підтримати співвітчизників, інших силовики відвезли після обшуків.

Адвокат Микола Полозов підкреслив, що ініціатива «Кримська солідарність» вже давно дратувала окупаційну владу. "Імперія завдає удару у відповідь", — сказав Микола Полозов.

В этот раз российские силовики обрушились на крымских татар - родственников и друзей украинских политзаключённых,...

Опубліковано Nikolai Polozov Середа, 27 березня 2019 р.

9:48

Ці обшуки — чергова акція залякування і продовження утисків кримських татар і мусульман в Криму, заявив адвокат Еміль Курбедінов.

Російські силовики прийшли з обшуками до більш ніж 20 сімей кримських мусульман.

Самого Курбедінова російські силовики не впустили в будинок Тофіка Абдульгазієва, якого він приїхав захищати.

Його відвезли у невідомому напрямку, але швидше за все в управління ФСБ у Сімферополі. Родичі кажуть, що під час обшуків йому підкинули якусь літературу, тому що ще вчора ввечері там прибирали і нічого з того, що «знайшли» силовики не було.

Опубліковано Emil Kurbedinov Вівторок, 26 березня 2019 р.

Син Абдульгазієва у коментарі «Кримській солідарності» розповів докладно про те, як у їхньому будинку знайшли «екстремістську літературу».

Комментарий сына Тофика Абдулгазиева

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 26 березня 2019 р.

Про недопуск адвоката до місця обшуків повідомив і юрист Едем Семедляєв, якому не дозволили бути присутнім під час обшуку в будинку Едема Яячикова.

Опубліковано Эдемом Семедляевим Вівторок, 26 березня 2019 р.

Біля будинку Рустема Шейхалієва, де також триває обшук, російські силовики затримали двох осіб, які прийшли підтримати співвітчизника.

LIVE. Крым. Симферополь. Обыск у Рустема Шейхалиева. 27.03.2019

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 26 березня 2019 р.

"Кримська солідарність" опублікувала імена 24 кримських татар в будинках яких провели обшуки.

⚡️ ОБЫСКИСтало известно о том, что в Симферопольском районе в с. Строгоновка, в с. Каменка идут обыски в домах...

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 26 березня 2019 р.

Відзначимо, сьогодні в будинках кримських татар відбулися обшуки в основному в селах Строгонівка і Кам'янка.