Ваш браузер застарілий

Для роботи з сайтом необхідна підтримка Javascript та Cookies

Щоб користуватись усіма можливостями сайту, завантажте та встановіть один із цих браузерів:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
04:41, 19 Жовтня, 2021
19 Березня 2020, 19:33

Коронавірус. Або як згубно впливають санкції США

Закрити
Асіф АлієвQHA

Іран займає одне з перших місць у світі по числу заражених коронавірусом та смертей від цієї епідемії. Втім, висока смертність в цій країні викликана не кліматичними особливостями Ірану.

Головна причина — це санкції, накладені США через спроби Тегерана розробити зброю масового ураження.

Американські санкції, які були ослаблені адміністрацією президента Барака Обами у 2016 році, були відновлені Дональдом Трампом у 2017 році. Хоча вони мають економічний характер і не передбачають обмежень в гуманітарній сфері, на практиці американські та європейські компанії не бажають піддаватися ризику судових позовів й через експорт гуманітарних товарів.

Мінфін США раніше переслідував в суді медичні компанії за продаж невеликих кількостей медичних препаратів в Іран, що, своєю чергою, зробило стримувальний вплив на інші фірми, які ведуть бізнес з Тегераном.

Сьогодні в Ісламській республіці Іран (ІРІ) гостро не вистачає необхідних для боротьби з коронавірусом респіраторних масок, хірургічних халатів, апаратів штучної вентиляції легенів тощо.

Іранський міністр закордонних справ Джавад Заріф вже навіть звинуватив США в «медичному тероризмі», а Тегеран звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням виділити йому кредит у розмірі 5 мільярдів доларів.

На цьому тлі особливу стурбованість проявляє «друг по нещастю» Ірану — Росія, на яку з 2014 року також накладені санкції через анексію Криму та недотримання на Донбасі Мінських угод. Днями МЗС РФ закликало США зняти санкції з Ірану та звинуватило Вашингтон у тому, що він цілеспрямовано заважає Тегерану боротися з коронавірусом.

Але насправді виглядає це так, що у Кремлі на своїй шкурі знають, якими згубними є західні санкції, та реально усвідомлюють, що іранська трагедія з коронавірусом може цілком повторитися і з Росією.

Інші думки автора

Нові думки