Ваш браузер застарілий

Для роботи з сайтом необхідна підтримка Javascript та Cookies

Щоб користуватись усіма можливостями сайту, завантажте та встановіть один із цих браузерів:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
01:42, 30 Вересня, 2023
03 Березня 2023, 14:36

Підтримка Білорусією та Казахстаном китайського плану - це кінець геополітичного впливу РФ

Close

Зверніть увагу на підтримку Токаєвим та Лукашенком китайського "мирного плану". Токаєв це зробив буквально на другий день після оприлюднення, Лукашенко почекав до поїздки в Пекін.

Вони, звісно, старі хитруни і знають, що роблять: грають у балансування Росії. Але реальне значення цих заяв набагато більше.

Казахстан та Білорусь для Кремля не будь-хто, а члени Євразес та ОДКБ, тобто на папері найближчі союзники: економічно та безпеково. Пряма і беззастережна підтримка китайського плану - це кінець зони домінуючого геополітичного впливу РФ.

Путін вважає найбільшою геополітичною катастрофою 20 століття розвал СРСР. Він вклав шалені зусилля та ресурси у побудови структур, що мали б відновити геополітичний вплив Росії на просторі колишнього СРСР.

Тепер Китай це головний гравець на євразійському просторі. Перефразуючи Черчілля, Майдан став кінцем початку розвалу пострадянського простору, а а українсько-російська війна початком кінця.

Путін хотів повернути СРСР в новому варіанті і так увійти в історію. Він завершує тим, що його начебто найближчі союзники публічно підтримують китайський план і купують собі прихильність Китаю. В очах всього світу це очевидне приниження - Китаю Путін вже програв.

Джерело: Facebook

Інші думки автора

Нові думки