Ваш браузер застарілий

Для роботи з сайтом необхідна підтримка Javascript та Cookies

Щоб користуватись усіма можливостями сайту, завантажте та встановіть один із цих браузерів:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
11:12, 22 Вересня, 2023
28 Квітня 2023, 18:25

Вакуум безпеки на шляху до НАТО завжди буде спокусою для Путіна

Закрити

Візит президента Південної Кореї до США має змусити нас подивитися на гарантії безпеки з нового, дуже важливого кута. Південна Корея давно дискутує про доцільність набути ядерну зброю. Адже дії північнокорейського режиму стають усе зухвалішими. І тепер США запропонували своїм корейським союзникам нові, "покращені" або "розширені" гарантії стримування. При цьому американська ядерна зброя не розміщуватиметься на території Південної Кореї. А це критично важливий сигнал Китаю.

Тепер проведіть паралелі з нашою ситуацією. Зрозуміло, що наш і корейський випадки не тотожні, але все ж таки. У сучасному світі для нас гарантії безпеки – це або НАТО, або дво- чи багатосторонні ядерні. Усе інше – запевнення, стримування й таке інше, але не гарантії. Теж корисні історії, але не з Росією.

Перша опція: НАТО – включає другу, і ніяких альтернатив Альянсу немає. А на шляху до НАТО, поки там немає консенсусу щодо нашого членства, нам потрібні саме гарантії ядерних держав і корейська модель свідчить, що політичну волю для цього можна згенерувати.

Вакуум безпеки на шляху до НАТО завжди буде спокусою для Путіна чи його наступників. Цю спокусу потрібно зруйнувати раз і назавжди, а гарантії безпеки від ядерних країн – це єдиний шанс не допустити "розповзання" ядерної зброї світом. Це спрацювало у випадку Південної Кореї й має спрацювати в нашому.

Джерело: Facebook

Інші думки автора

Нові думки