Ваш браузер застарілий

Для роботи з сайтом необхідна підтримка Javascript та Cookies

Щоб користуватись усіма можливостями сайту, завантажте та встановіть один із цих браузерів:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
11:32, 10 Червня, 2023
22 Березня 2023, 13:27

Зернова угода. Чи зможуть росіяни продовжити шантаж?

Закрити

Росія поставила новий-старий ультиматум щодо продовження зернової угоди. І зробила цей ультиматум спеціально у день візиту Сі Цзіньпіня в Москву (Китай є одним із найважливіших гравців, зацікавлених у продовженні угоди).

Таким чином, росіяни намагаються затягнути Китай у свою зернову гру.Нагадаю, що два тижні тому Росія змушена була продовжити зернову угоду під тиском Туреччини. В Росії не були готові до турецького шантажу (турецька митниця просто перестала оформляти товари).

З високою ймовірністю можемо говорити про те, що на російські умови ніхто не піде. А відтак, варіантів розвитку небагато:

- ситуація буде підвішена на невизначений час і РФ розігруватиме зернову карту в переговорному процесі

- турки ще раз провернуть фінт із розмитненням і почнеться позиційна війна в результаті якої РФ продовжить ще на кілька місяців угоду;

- hосійський ультиматум буде частково задоволений (ключова грошова вимога - розблокування аміакопроводу Тольятті-Одеса, яке лобіює Ротенберг).

Треба одразу тут зазначити, що за умови працюючоі ГТС, відкриття аміакопроводу навряд чи є чимось екстраординарним, хоча в Україні багато хто за таких обставин, почне говорити про «торгівлю на крові».

Загалом, рано чи пізно, але РФ мала витягнути цю карту і зараз, на жаль, сценарій «підвішування ситуації на невизначений період» стає найімовірнішим. Адже недаремно, Росія штучно гальмувала експорт своєї сільгосппродукції, навіть на шкоду своїм аграріям.

І тепер зернова угода знову стає головним та, мабуть, єдиним переговорним козирем для РФ.Уявити, що Захід зараз відповість забороною на критично важливий для РФ імпорт у Росію насіння практично неможливо.

Справа в тому, що Захід критично залежить від російських добрив.Поки що відповіді на питання, як вирішиться ця угода немає. Росія створила ще одну точку напруги і чекатиме, щоб із нею розпочали переговори.

Але при цьому не треба забувати: на першу зернову угоду РФ пішла і за менш складних для себе умов. Точок тиску на РФ поки що все ще більш ніж достатньо.

Джерело: Facebook

Інші думки автора

Нові думки