Актуальні питання кримського порядку денного обговорили в Меджлісі з віцеспікером Сейму Польщі

Публікації
Тетяна ІваневичQHA
10 Червня 2021, 17:05
Тетяна ІваневичQHA
10 Червня 2021, 17:05

Актуальні питання кримського порядку денного обговорили сьогодні в Меджлісі кримськотатарського народу під час зустрічі з віцеспікером Сейму Польщі Малгожатою Госевською, яка зараз перебуває з візитом в Україні. 

Як передає кореспондент «Кримських новин», у зустрічі брали участь лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, член Меджлісу Гаяна Юксель, віцепрезидент виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов.

Рефат Чубаров відзначив, що в боротьбі за звільнення Криму Україна покладається на Польщу і країни Балтії як головних союзників. Він також висловив сподівання на їхню подальшу підтримку і участь у «Кримській платформі».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу відзначив особисту важливу роль віцеспікера польського Сейму у системній і послідовній підтримці України та її обізнаність в українській і кримській проблематиці. Зокрема, вона є одним із політиків, які сприяють міжнародному карному суду щодо притягнення всіх злочинців до відповідальності, її команда провела велику роботу щодо фіксації, обробки і систематизації даних щодо злочинів, які здійснюються на сході України.

Говорили відверто і щиро. Віцеспікер Сейму Польської Республіки пані Малгожата Госевська — це один із тих європейських політиків, які дуже добре і глибоко обізнані в українських справах. Пані Госевська та її колеги сприяють розгляду українського і кримського питання на різних європейських майданчиках.
З нашого боку, ми ще раз звернули увагу на те, що будь-який діалог із Путіним без повернення Росії до норм міжнародного права неможливий. Що це може бути просто самообманом і в цьому контексті ми подякували пані Госевській і в її особі Польщі за те, що Польська Республіка, країни Балтії — Литва, Латвія, Естонія, є консолідованими в позиції щодо відповідальності Росії за ті злочини, які вона здійснює проти України, — сказав Чубаров.

Малгожата Госевська висловила думку про важливість залучення до участі в «Кримській платформі» якнайбільшої кількості учасників. Вона також звернула увагу на доцільність активнішої популяризації теми проблем кримськотатарського народу та широкого інформування західної публіки про ситуацію в окупованому Криму. Під час зустрічі також обговорювали освіту для кримських татар у вишах Польщі.

У коментарі журналістам пані Госевська відзначила, що для неї велика честь обговорити права кримських татар «у такому шанованому колі» і підкреслила, що Польша системно підтримує Україну в її боротьбі за відновлення територіальної цілісності та у відстоюванні прав кримськотатарського народу.

Польща від самого початку залучена до підтримки України в цілому у  її конфронтації з Російською Федерацією і також до захисту прав кримських татар, аби було відновлено міжнародне право. Ми говорили про багато конкретних проєктів, які будуть спрямовані на відновлення територіальної цілісності України, на повернення Криму до України і також на те, щоб боротися за права кримських татар, для яких нинішня ситуація є питанням виживання.
Також ми говорили про різні молодіжні програми, про те, щоб підтримувати навчання кримськотатарських студентів у вільному світі, які могли б здобути освіту, щоб потім працювати на благо української держави, а також на благо розвитку свого народу, — сказала вона.

Після завершення зустрічі її учасники обмінялись пам’ятними подарунками.

Рефат Чубаров від імені Меджлісу кримськотатарського народу вручив Малгожаті Госевській кримськотатарську кераміку (тарілку з орнаментом) майстра Рустема Скибіна. Зараз кераміст проживає в Києві, бо через окупацію змушений був залишити Крим. 

Малгожата Госевська, своєю чергою, передала голові Меджлісу картину з краєвидами Варшави, попросивши розглядати цей подарунок як нагадування про приємні враження від колишніх відвідин і як запрошення знов відвідати польську столицю.

Учасники зустрічі зробили спільне фото на фоні картини з краєвидами Бахчисараю, яка розміщена в київському офісі Меджлісу кримськотатарського народу.

Рефат Чубаров нагадав, що Крим і Бахчисарай свого часу відвідував великий польський поет Адам Міцкевич (Адам Міцкевич побував у Криму влітку 1825 року. І під враженнями від побаченого написав збірку «Кримські сонети», до якої увійшли 18 творів.  Один із сонетів має назву «Бахчисарай», написаний після відвідин Ханського палацу — прим. ред.)

Під час фотографування Малгожата Госевська висловила сподівання, що скоро аналогічне фото зроблять у звільненому Криму безпосередньо в Бахчисараї.

З надією на те, що коли-небудь у цьому місті (у Бахчисараї — прим. ред.) ми зробимо фотографію, — сказала віцеспікер польського Сейму.