Атакувати Туреччину і поставити хрест над мечеттю Айя-Софія або хто такий пропагандист Багдасаров

Публікації
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 18:00
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 18:00
Асіф АлієвQHA

Колишній депутат російського парламенту, голова Центру вивчення країн Близького Сходу та Центральної Азії Семен Багдасаров в ефірі програми "Соловйов Live" виступив з низькою антитурецьких заяв.

Він закликав зменшити «вплив Туреччини в Україні», а потім вигнати саму країну із Середньої Азії та Південного Кавказу.

Зробити подібні зміни Багдасаров пропонує через переворот у Туреччині. Політик назвав Стамбул Константинополем та закликав поставити християнський хрест над мечеттю Айя-Софія та співати там молитви арамейською та російською мовами.

"Піднімемо певні сили в Туреччині та повернемо до складу нашої держави те, що історично належить нам — Константинополь. Над храмом Святої Софії спорудимо хрест і покажемо фрески, які вже заховані від людей. І музику, молитву арамейською мовою, можна російською. Скористаймося кризою, слава Богу криза. Вона має закінчитися крахом і приєднанням до нас наших територій", - заявив Багдасаров.

Російський політик не вперше виступає з агресивними випадами проти Туреччини. Раніше він звинуватив країну в тому, що Анкара сприяє відродженню ІДІЛ.

Багдасаров заявив, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган намагається відновити Османську імперію шляхом створення навколо Туреччини підконтрольних їй зон впливу. Це нібито вся північ Сирії, південна Грузія з Батумі, північний Ірак, а в майбутньому острови в Егейському морі та Кіпр.

"Росії потрібно бути напоготові та жорстко відповідати туркам на будь-які спроби агресії з їхнього боку. Вони вже збили наш літак, тоді загинув командир екіпажу Су-24. Ми так і не покарали цих хитрих турків за його загибель, а мали", - сказав він.

Семен Багдасаров також має претензії до інших тюркських країн. У січні 2022 року він критикував владу Казахстану, яка вимагала виведення російських військ зі своєї території.

«Що за заяви дозволяє собі керівництво Казахстану? Ми зробили свою справу і тепер нас просять піти! Що таке для них ОДКБ? Відомий гумовий одноразовий виріб? Ми грошей витратили та врятували Казахстан від розпаду. Я думаю, що Токаєв має зрозуміти: наступного разу Росія на допомогу не прийде. А наступного разу буде. Можете не сумніватися», — пригрозив він.

Російський політолог при нагоді критикує й Азербайджан, який повернув свої землі під час Другої карабахської війни. В одному зі своїх інтерв'ю він запропонував включити до складу Росії Нагірний Карабах.

Багдасаров вважає, що перебування Нагірного Карабаху у складі РФ нібито виправдане.

"Карабах ніколи не входив до складу Азербайджану хоча б тому, що Азербайджанська РСР - не об'єкт міжнародного права, це була квазідержава, як і всі союзні республіки. Тому перебування Нагірного Карабаху у складі Російської Федерації виправдане", - сказав він виданню "Ноев Ковчег”.

Багдасаров, що народився в тюркській країні, а саме в Узбекистані, має велику зневагу до всього тюркського. Тюркофоб вірменського походження практично у всіх бідах Росії звинувачує пантюркізм. Це пропагандистське кліше ще з часів Російської імперії.

Сучасні російські державні ЗМІ, надаючи ефір Багдасарову, сіють ворожість до турків, що йде врозріз заявам Кремля про партнерство Росії та Туреччини.