Баггі для військових. Кримський татарин у Києві відкрив майстерню, де конструюють машини для перемоги на фронті

Публікації
Асіф АлієвQHA
13 Березня 2023, 18:44
Асіф АлієвQHA
13 Березня 2023, 18:44
Асіф АлієвQHA

Муса (ім’я змінено з міркувань безпеки) — 30-річний кримський татарин, який після тимчасової окупації Криму проживає у Києві.

Знайомство з молодим чоловіком, який за освітою лікар, відбулося на території одного з колишних заводів Києва.

Саме тут влітку минулого року Муса взяв в оренду приміщення, де конструює для потреб фронту багі.

Баггі – це невеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами, для їзди по бездоріжжю. На баггі проводяться спортивні змагання, на ньому їздять в пустелі, а на війні цей легкий та високоманевровий транспортний засіб допомагає військовим швидко долати відстань, і бути малопомітним.

В інтерв’ю інформаційному агентству QIRIM.News кримський татарин зізнається, що з початком повномасштабної війни вирішив зробити свій внесок у перемогу України, а саме виготовляти багі для Збройних сил України.

Муса, поясніть, будь ласка, звідки пришла ця назва - Баггі?

Ця назва прийшла з Америки. Перші такі машини робили на базі Volkswagen Жук, англійською жук — це Bug (Баг).

Баггі — це зменшена ласкава форма. Так це слово перейшло і до нашої мови.

Я подивився, які баггі виробляють в Україні та за її межами і вирішив, що можна сконструювати авто, яке може перевозити екіпаж до чотирьох людей і більше. Зазвичай баггі роблять на два або три місця, а ми робимо на чотири та одне місце для евакуації пораненого.

А в чому перевага цього транспорту?

Взагалі кожна техніка має своє призначення.

Баггі використовуються на полі бою для розвідки, для підвозу бойових комплектів, евакуації поранених. Баггі хороші тим, що вони більш мобільні.

Там, де не проходять пікапи, або інша військова техніка, баггі проїжджають.

Це, тому що вони дуже легкі. Наприклад, наш баггі важить 650 кг, а пікап - зазвичай тону або 1200 кг, дивлячись, який пікап.

При цьому у баггі дуже коротка колісна база. Від передньої до задньої осі колеса відстань 2,20 метрів, у пікапа - 3 метри або більше.

Кліренси (відстань від земної поверхні до центральної нижньої частини транспортного засобу) у нього 45 см. Це надає великі привілеї, щоб не застрягнути в ґрунті.

Скажіть, будь ласка, чому ви обрали саме це місце в Києві?

Тут гарна територія, на якій можна на перших етапах тестування багі навіть покататися. Ось чому ми вирішили взяти в оренду тут майстерню влітку 2022 року.

Ви кажете "ми", тобто ви не один цим займаєтеся?

Ні, ми працюємо тут вчотирьох. Це зварник, механік, електрик та я.

Чи ви все робите на волонтерських засадах?

Перший баггі був суто волонтерським, на другий ми отримали замовлення від Фонду Національного добробуту Криму та за підтримки Рустема Умєрова.

Саме цей баггі буде їхати в розвідку. Ще у нас є декілька запитів зробити броньовані баггі. Ми над цим працюємо зараз.

Конструюємо його, виробляємо концепції, після її затвердження будемо робити броньовану машину.

Ваші автівки йдуть тільки на потреби нашої розвідки? Батальйону «Крим», напевно?

Ми працюємо як для батальйону "Крим", так і для інших військових підрозділів. Для ЗСУ, ССО. Тобто тільки для військових.

А на фронт ви вже відправляли машину?

Вже цього тижня будемо відправляти першу машину. Окрім неї є ще дві, які ми готуємо. Паралельно з цим, коли у нас є час, ми переобладнуємо пікапи, встановлюємо торелі, щоб збивати Шахеди.

Турелі - це спеціальні установки на кузові пікапа. На турелі встановлюється великокаліберний кулемет.

Зазвичай в Київській області це використовується для збиття іранських дронів Shahed.

Наскільки я знаю, ракети або засоби ППО не завжди успішні у боротьбі з «мопедами». Оскільки у дронів дуже маленьке тепловиділення, їх збивати ракетами важко.

P.S Команда Муси також ремонтує британський пікап, який називається Alvis Tactica. Цей транспортний засіб ідеально придатний в якості бронетранспортера. Він використовувався британськими поліцейськими в Північної Ірландії.