«Через «Кримську платформу» ми нагадали світу, що Крим — це Україна» — Умєров

Новини України та світу
Алла Трапезова
23 Серпня 2021, 14:45
Алла Трапезова
23 Серпня 2021, 14:45

«Кримська платформа» — це один з найважливіших, найбільших форматів після COVID-19, до якого приєднались наші закордонні партнери. Про це «Кримським новинам» повідомив народний депутат Рустем Умєров.

Депутат уточнив, що участь в саміті беруть представники більше, ніж 44 країн, що свідчить про 100% підтримку України.

Після ковід-івенту такого формату не було. Це величезна підтримка, — заявив Умєров.

За його словами, через «Кримську платформу» ми нагадуємо всьому світу, що Крим — це Україна, і що за нього йде дипломатична, політична, правова боротьба.

Це сигнал як для нас, внутрішньо, так і зовнішньо, що Україна спроможна, вона працює послідовно і досягне своєї мети з деокупації і реінтеграції цієї території, — додав Умєров.

Він також висловив сподівання, що це — наступний формат, в якому триватиме робота.

Зараз ми працюємо на рівні експертів, а буде формат, який ми започаткуємо на рівні парламентів. Це нормальний продуктивний формат, будемо продовжувати, доки не деокупуємо Крим, — заявив депутат.

Нагадаємо, у Києві сьогодні стартував перший міжнародний деокупаційний саміт «Кримська платформа». В ньому беруть участь представники 45 країн світу, а також представники Євросоюзу і НАТО. Головними питаннями, порушеними під час саміту, будуть консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора Росії.