У Часовому Яру, де відбуваються найжорстокіші зіткнення в Донецькій області України, люди стоять у черзі перед цистерною під загрозою обстрілу, щоб отримати питну воду.
Про це йдеться у репортажі турецького інформаційного агентства Anadolu Ajans.
Як розповіла жителька Часового Яру 68-річна Алла, люди бояться стояти у черзі під обстрілами.
«Це страшно, але ми звикли», - сказала вона.
Мирні жителі міста Часовий Яр під обстрілами борються за своє життя. До міста не можуть подавати природний газ і електроенергію через пошкодження енергетичної та критичної інфраструктури внаслідок агресії російської армії.
Жителі міста намагаються вижити за допомогою волонтерів, які приносять їм воду та їжу. Алла каже, що питної води у них не було близько місяця.
Зазначивши, що ходити вулицями небезпечно, жінка сказала:
«Ми намагаємося не надто виходити на вулицю. Перебувати на вулиці небезпечно. Напади можуть початися в будь-який момент, тому є небезпека».
Турецькі журналісти розповідають про функціонування Пункту незламності в місті. Тут є опалення та безплатний інтернет, куди жителі міста приходять заряджати телефони та електроприлади.
Мешканців пригощають гарячими стравами та напоями.
49-річний Ігор — співробітник пункту каже, що в Часовому Яру – це єдине місце, де жителі збираються разом і отримують різноманітні послуги.
Двигуни українського виробництва
Туреччина отримала два двигуни українського виробництва, які будуть встановлені у вертольоті нового покоління ATAK-II.
Про це повідомляє турецьке видання SavunmaSanayist.
Turksih Aerospace Industries (TAI) отримала два двигуни ТВ3-117ВМА-СБМ1В-01Т. Ними буде обладнано перший прототип гелікоптера нового покоління.
Контракт між TAI та українською компанією “Мотор Січ” було підписано 2021 року. До 2025 року Туреччина отримає 14 силових установок.
Турецький виробник почав працювати над перспективним вертольотом у 2019 році. Розробка ведеться в рамках програми Ağır Sınıf Taarruz Helikopter.
ATAK-II надійде на озброєння сухопутних військ і Військово-морських сил Туреччини.
Вертоліт зможе нести корисне навантаження вагою до 1500 кг і розвивати швидкість 318 км/год. Максимальна злітна маса складе 10 000 кг.
ATAK-II буде обладнаний гарматою калібру 30 мм, а також шістьма точками підвіски для ракет MKE FFAR, Hydra 70, CRV7, UMTAS, L-UMTAS, Cirit і AIM-9X Sidewinder.
Вибух в окупованому Джанкої
Турецький телеканал NTV повідомляє, що в Криму було знищено російські ракети під час транспортування залізницею до російського Чорноморського флоту.
Видання цитує Головне управління розвідки Міноборони України, де зазначають, що йдеться про крилаті ракети «Калібр».
Джанкой є ключовим автомобільним і залізничним вузлом, який відіграє важливу роль у постачанні зброї російським окупантам на півдні України.