Чому буряти воюють проти України або як Москва використовує неросійські народи

Публікації
Асіф АлієвQHA
15 Травня 2022, 19:00
Асіф АлієвQHA
15 Травня 2022, 19:00

У відсотковому співвідношенні на душу населення серед усіх народів Росії буряти, що воюють в Україні, лідирують.

Про це пише бурятка, кандидат історичних наук Раджана Дугар-де Понте, повідомляє Сибір. Реалії.

Вона посилається на низку телеграм-каналів, де за різними підрахунками в Україні воюють від 5 до 10 тисяч бурятів і погоджується з тим, що «бурятських солдатів справді багато на цій війні».

«Буряти становлять лише 0,3 відсотка від населення Росії, проте серед офіційно загиблих їх 2,8%. За кількістю смертей на війні Дагестан обганяє Бурятію, проте населення Дагестану втричі більше. Немає жодного бурятського села, звідки на фронті не виявилося б бодай десятка-другого контрактників», - пише кандидат історичних наук.

Раджана Дугар-де Понте пояснює це важким соціально-економічним становищем. За її словами, тотальне безробіття, мізерні зарплати, закредитованість населення призвели до того, що практично єдиний вибір, який стоїть перед молодою людиною у пошуку виходу з економічної безвиході, – це або нелегальна міграція, або служба в армії за контрактом.

Кандидат історичних наук засуджує кожного бурята, який бере участь в агресії Росії проти України, проте головну провину бачить у Кремлі.

«На совісті керівництва Росії є не лише злочинна агресія проти народу України, а й загибель тисяч власних солдатів. Особливо неросійських, яких Кремлю, мабуть, менше шкода. Гарматне м'ясо, яке можна кидати на передову», – повідомляє вона.

Раджана Дугар-Де Понте наводить слова українського вченого Дмитра Каніболоцького, який стверджує, що у геноциді у Бучі брали участь етнічні росіяни.

«Про причетність росіян до масових вбивств свідчать також їх перехоплені розмови та свідчення місцевих жителів. І ось тепер принаймні для українського читача російська пропаганда розповідає іншу історію: у всьому нібито винні національні меншини РФ, які випивалися і виходили з покори. Адже це так вигідно вселити українцям, що їхні вороги – це не росіяни, а буряти (а також якути, чеченці, дагестанці та інші народи РФ), воювати треба не проти Росії, не проти російських, а проти колонізованих Росією народів».

Раджана Дугар-Де Понте також нагадує висловлювання радника глави Офісу президента України Олексія Арестовича, який висловився однозначно: звірства у Бучі творили "міцні слов'янські хлопці", а не буряти, "як люблять сказати".

«Я впевнена, після війни буде новий нюрнберзький процес, і якщо з'ясується, що серед військових злочинців були й буряти, вони мають понести покарання», - пише Де Понте.