Чим для вас є Крим? Відповідають дипломати, політики, чиновники

Публікації
Darya Komarnytska
28 Лютого 2019, 12:57
Darya Komarnytska
28 Лютого 2019, 12:57

У Києві відбувся V Міжнародний форум «Захоплений Крим: п'ять років опору». Одне з питань, яке задали його учасникам: чим для них є Крим? От як вони відповіли.

Крим це для мене таке місце, де я дуже б хотіла побувати, якщо у мене буде така можливість.

Ребекка Хармс, депутат Європарламента


Я був в Криму ще за радянського режиму, коли мені було 4 роки. Крим – це частина нашої ідентичності, нашої спільної пам’яті і історії.

Ріхардс Колс, голова комітету у закордонних справах
Сейму Латвійської Республіки


Крим - це територія, яка завжди вимагає справедливості. В лютому 1945 року в Ялті проводилась Ялтинська конференція трьох лідерів - Черчиль, Рузвельт, Сталін. Вони ділили світ. Але на тій землі, де вони зібралися, за вісім місяців до того виселили цілий народ. Вони на це не звернули увагу і розкромсали весь світ так, як вони вважали справедливим. Сьогодні саме на Кримській землі знову проходить вибір між світом справедливим і світом цинічним, брудним. І від того, на яку сторону ми всі постанемо, таким далі буде світ.

Рефат Чубаров, глава Меджлісу кримськотатарського народу


Крим - це Україна. Родинно я ніяк не пов'язаний із Кримом, але я дуже любив і люблю цю землю. Я походжу з Західної України. Село мого батька було виселене за часів СРСР - кого на південь, кого до Сибіру. І я розумію, що пережив кримськотатарський народ. І я хочу сказати, що ми недопрацьовуємо в питанні підтримки кримськотатарського народу.

Павло Хобзей, перший заступник міністра освіти і науки України


Ми маємо всі розуміти: забудемо про Крим - втратимо Україну.

Василь Боднар, заступник міністра закордонних справ


Я сам із Севастополя - тому Крим для мене - Батьківщина і Батьківщина нині окупована, незаконно анексована Російською Федерацією. І це найбільша мотивація працювати для того, щоб Крим був повернутий під суверенітет України. Це відбудеться, коли продовження анексії стане нестерпним для Росії.

Ростислав Павленко, директор Національного інституту
стратегічних досліджень


Крим для мене це особисті враження про дитинство, які там були проведені. Це історія моєї сім'ї. Мій прадід служив в Севастополі і загинув під час Другої світової війни. Ми маємо вимагати ще більше від міжнародних партнерів.Нам ще треба багато працювати над тим, щоб консолідувати українську політику у українське суспільство на правильному шляху повернення Криму.

Сергій Петухов, заступник міністра юстиції України
з питань європейської інтеграції


Для мене Крим – це частина України, це батьківщина кримських татар, і говорячи з політичної точки зору – це такий собі лакмусовий папірець для міжнародного права – чи вдасться нам відстояти норми міжнародного права, коли їх так брутально порушили.

Александер Вінніков, голова Представництва Організації
північноатлантичного договору (НАТО) в Україні,
директор Офісу зв'язку НАТО в Україні