«Добрий сусід - найближча родина», — Меджліс кримськотатарського народу оголосив про збір гуманітарної допомоги жертвам землетрусу в Туреччині

Публікації
Асіф АлієвQHA
11 Лютого 2023, 15:59
Асіф АлієвQHA
11 Лютого 2023, 15:59
Асіф АлієвQHA

«Не вибирай дім, вибирай сусіда» — таке кримськотатарське прислів'я стало лозунгом акції зі збору гуманітарної допомоги жертвам землетрусу в Туреччині, оголошеної сьогодні, 11 лютого Меджлісом кримськотатарського народу.

Як заявив на пресконференції голова Меджлісу Рефат Чубаров, всеукраїнська акція розпочинається з наступного понеділка, 13 лютого, передає QIRIM.News.

Чубаров нагадав , що 6 лютого південну та центральну частину Туреччині вразила серія потужних землетрусів, що привело до масштабних руйнувань та людських жертв, кількість яких з кожним днем збільшується.

"Україна разом з більш ніж 70 країнами світу одна з перших прийшла на допомогу Туреччині та її народу. Зведена пошуково-рятувальна група ДСНС у складі 87 осіб у тому числі 18 одиниць рятувальної техніки та 10 пошукових собак вже стала до роботи. Наші рятувальники в центрі подій", - зазначив Чубаров.

Українську допомогу особливо оцінив турецький народ, суспільство та ЗМІ Туреччині, де знають, що Україна наразі відстоює свою незалежність у війні з Росією.

"Попри те, що десятки країн допомагають подолати жахливі наслідки лиха, існує потреба в теплому дитячому одязі, предметам особистої гігієни, санітарії, великих наметах тощо. Дуже багато потреб однакові з потребами українців, яки переживають наслідки російських ракетних обстрілів міст та селищ України", - наголосив він.

Голова Меджлісу згадав про українське народне прислів'я: "Добрий сусід - найближча родина», яке відображає людяну суть українців щодо своїх сусідів. Така риса українців дуже близька до ментальності кримських татар, які також надають особливе значення взаєминам зі своїми сусідами.

"У нас є таке прислів'я: «Ev alma, komşu al» тобто «Не вибирай дім, вибирай сусіда». Ось чому у важкі для України та всіх громадян ситуації Меджліс кримськотатарського народу виступає з ініціативою проведення акції — «Добрий сусід - найближча родина» з наданням гуманітарної допомоги громадянам Туреччині , які постраждали від наслідків руйнівних землетрусів 6 лютого 2023 року. Ця акція буде проводитися з 13 лютого. Всі хто може допомогти можуть звертатися до офісу Меджлісу кримськотатарського народу, за адресою: Болсуновська,2, офіс 233. Ми просимо всіх, хто бажає прийти до нас з такою допомогою, зателефонувати за номером: 050 851 82 94. Кожного дня з 10.00 до 18.00 ми будемо ради з вами зустрітися", - наголосив Рефат Чубаров.

Перелік першочергових потреб це: зимові намети на велику кількість людей, будь-які способи укриття, це можуть бути збірні будинки, контейнери збірні, обігрівачі, спальні мешки. Також існує потреба в теплої білизни, черевиках, пальто, рукавицях, шкарпетках як дитячих, так і дорослих, натільної білизни, дощовиках, шапках, шарфах, дитячах харчуваннях, харчів, які не вимагають приготування, в сушених продуктах, ковдрах, предметах особистої гігієни, термосах, дитячих іграшках.

Повний перелік можна знайти на сайті Меджлісу — https://qtmm.org/ . При цьому не приймаються речі, які були в користуванні, не йдеться про великі намети, які разом з тим функціональні.

Своєю чергою лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив, що землетрус привів до жахливих втрат людей, та на допомогу Туреччині відгукнулися 19 міжнародних організацій.

"Відрадно, що серед перших країн, які надали допомогу турецькому народові стала Україна. Наша країна перебуває у стані війні, у нас великі матеріальні, людські втрати тому допомога Україні особлива ціна. Так було у 1989 році, коли Литва оголосила про свою незалежність, а СРСР організував її блокаду. Тоді кримські татари відправили вантажівку з гуманітарною допомогою. В парламенті Литві тоді говорили, що ця допомога має велике значення. Я дуже сподіваюсь, що багато наших співвітчизників долучаться до гуманітарної кампанії", - сказав Джемілєв.

Керівник Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу Ельвін Кадиров, який також був присутній на пресконференції, зазначив, що мета найближчим часом зібрати допомогу оскільки потреба є саме зараз.

"Взимку дуже важко людям, що залишились без даху над головою. Тому ми закликаємо людей долучитись до акції. Разом ми повинні допомагати один одному", - закликав він.

Керівник Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов пояснив, що зібрана допомога по мірі заповнення кожної вантажівки буде відправлятися до Туреччини. Він також додав, що громадськість буде проінформована про хід збору гуманітарної акції через соцмережі, зокрема Facebook-сторінку Координаційного центра Меджлісу (https://www.facebook.com/mejlis.coordination.center/).