«Добрий сусід - найближча родина». З Києва відправилась друга вантажівка гумдопомоги постраждалим в Туреччині, що зібрана Меджлісом кримськотатарського народу

Публікації
Асіф АлієвQHA
10 Березня 2023, 16:39
Асіф АлієвQHA
10 Березня 2023, 16:39

Асіф Алієв, Ліна Тимошина,
Наджіє Аметова

Сьогодні, 10 березня в Києві була укомплектована друга партія гуманітарної допомоги для громадян Туреччини, що постраждали від серії потужних землетрусів, яка привела до масштабних руйнувань та людських жертв.

Як передає інформаційне агентство QIRIM.News, до Туреччини відправляються портативні надувні ліжка, зимові речі, теплі ковдри, харчові продукти.

Зібрану допомогу відправлятимуть п'ять вантажівок.

В коментарі агентству посол Туреччині в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере подякував українцям за допомогу та зазначив, що Україна не залишила його країну наодинці з жахливими наслідками лиха.

"Увесь наш народ, вся наша держава мобілізувалися аби подолати наслідки землетрусу. Водночас від багатьох країни ми отримали зимовий одяг, харчові продукти, генератори, намети тощо. Від України ми також отримали гуманітарну допомогу. До Туреччини також прибув рятувальний загін від ДСНС це 2 літаки, 17 машин і близько 90 рятувальників.

Ці рятувальники навіть після 205 годин землетрусу витягли з руїн дому живу людину. За все це ми дуже вдячні Україні, українському народові. Як і Туреччина у важкий для України час, так і Україна в ці часи не залишала нас наодинці з сучасними викликами", - сказав він.

Окремо, сказав дипломат, порадувала допомога від кримських татар. За словами Гюльдере, це "зігріло серця турків".

Посол нагадав, що в Україні був відкритий спеціальний рахунок для потреб постраждалих, куди було зібрано понад 60 тисяч доларів. Він подякував співачці Джамалі, яка промотувала акцію щодо збору гуманітарної допомоги та Меджлісу кримськотатарського народу за старт кампанії «Добрий сусід - найближча родина».

Своєю чергою голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що кампанія в активному варіанті вже завершується, але допомогу від охочих будуть приймати й надали.

«Координаційний штаб Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань проводить усю цю роботу з надання допомоги», — сказав він.

За його словами, до допомоги долучилися різні сторони. Це і національні громади - як азербайджанська, і підприємці, й люди.

«Ось ця остання партія куплена Координаційним центром Меджлісу кримськотатарського народу на ті пожертви, які були отримані. Ми купили те, що найбільше потрібне - це ковдри, ліжка, генератор тощо», - наголосив голова Меджлісу.

За словами лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, в допомозі брали участь не тільки кримські татари, також допомагали українці, азербайджанці, чеченці.

"Як відомо, 6 лютого в Туреччині відбувся великий землетрус, це велика трагедія. За останніми даними, понад 46 тисяч людей постраждало від лиха, а в Сирії близько 9 тисяч. Поза цим збитки від землетрусу складають 84 млрд доларів. Багато людей опинилися в жахливих умовах. 105 країн світу, 11 міжнародних організацій допомогли Туреччині подолати цю трагедію. Україна, як сусідка Туреччині, і ми як кримські татари, не стали осторонь. Це наша друга вантажівка гуманітарної допомоги, яку ми відправляємо до Туреччини. Першу вантажівку зустрічали представники місцевої влади, які високо оцінили нашу допомогу", - розповів Джемілєв.

Голова Координаційного центру Меджлісу з гуманітарних питань Ельвін Кадиров додав, що до допомоги долучилися такі організації як Фонд Astem, Evkaf та інші.

Він розповив, що допомога складалася від першочергових потреб постраждалих. Про них Координаційний центр дізнався у посольства Туреччині. За словами Кадирова, половину вантажу складає борошно.

«Серед зібраної допомоги є те, що необхідно людям саме зараз. Про ці потреби ми дізналися від посольства Туреччини. В першу чергу це ковдри, спальні ліжка, новий одяг, харчові продукти», - розповів він.

Нагадаємо, 21 лютого на одному зі складів Києва була укомплектованагуманітарна перша допомога для громадян Туреччини, постраждалих від серії потужних землетрусів, що привело до масштабних руйнувань та людських жертв.

Зазначимо, що 11 лютого відбулася пресконференція, яка була присвячена всеукраїнської акції «Добрий сусід - найближча родина». Лозунгом акції стало кримськотатарське прислів'я: «Не вибирай дім, вибирай сусіда».