«Дружба міцніє у цей важкий час» — турки про гуманітарну допомогу від кримських татар для постраждалих від землетрусу

Публікації
Асіф АлієвQHA
01 Березня 2023, 10:00
Асіф АлієвQHA
01 Березня 2023, 10:00
Асіф АлієвQHA

11 лютого Меджліс кримськотатарського народу оголосив про початок кампанії по збору гуманітарної допомоги для Туреччини, яку 6 лютого вразив сильний за силою жертв і руйнувань землетрус.

Збір речей, під гаслом «Добрий сусід - найближча родина», проходив в офісі Меджлісу, а потім на одному зі складів Києва була укомплектована і незабаром відправилась в район лиха.

Про те як турецькі ЗМІ писали про гуманітарну допомогу в огляді інформаційного агентства QIRIM.News.

Гуманітарна допомога Меджлісу прибула в місто Пендік, що неподалік від Стамбулу, звідси відправилась в зону, що постраждала від землетрусу. На церемонії зустрічі гумдопомоги брали участь представники місцевої влади, генконсул України в Стамбулі Роман Недільський, лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв та інші.

«Ми ще раз переконалися, що дружба міцніє у цей важкий час. Ми дякуємо вам», - так відреагував мер міста Ахмет Чін на доставку гуманітарної допомоги та роботу Україною пошуково-рятувальної групи ДСНС, пише інформаційний сайт Ensonhaber.

Мер міста зазначив, що жителі Пендіка були дуже вражені такою допомогою.

«На жаль, ми зіткнулися з дуже серйозним землетрусом у нашій країні. Вантажівка допомоги була привезена завдяки роботі Генерального консула України та колишнього голови Меджлісу кримськотатарського народу (Мустафи Джемілєва). Ми ще раз дякуємо їм», - сказав він.

Своєю чергою губернаторка округу Пендік Хюлья Кая також заявила, що українська допомога викликала дуже зворушливі емоції.

«Вони (представники України) викликали у нас почуття дуже емоційного характеру. У такий важкий час відправили нам пошуково-рятувальну групу та цю гуманітарну допомогу. Цим вони зміцнили нашу дружбу. Я дуже вдячна за це», - цитує її інформаційне агентство İHA

Кая подякувала лідеру кримськотатарського народу та народному депутату України Мустафі Джемілєву та генконсулу України в Стамбулі Роману Недільському за вантажівку допомоги.

В інтерв'ю турецьким ЗМІ лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Україна завжди буде з Туреччиною в такі важкі часи.

"Коли такий інцидент трапляється з Туреччиною, звичайно, моральний обов'язок кожного - робити те, що він може. В Україні розпочалася кампанія допомоги. Крім того, допомога, яка сьогодні надіслана, була організована Меджлісом кримськотатарського народу. Ми завжди будемо з Туреччиною», — сказав він.

Генконсул України в Стамбулі Роман Недільський нагадав, що рівно рік тому Туреччина надала допомогу Україні.

«Хороший друг завжди залишається другом», - сказав консул.