«Дякуємо, Україно. Ми цього не забудемо», — турки про роботу українських рятувальників на місці землетрусу

Публікації
Асіф АлієвQHA
15 Лютого 2023, 18:42
Асіф АлієвQHA
15 Лютого 2023, 18:42
Асіф АлієвQHA

Після масштабного землетрусу в історії сучасної Туреччини Україна одна з перших країн оголосила про готовність надати допомогу турецькій стороні. 7 лютого наступного дня після лиха пошуково-рятувальна ДСНС, група у складі 77 осіб з 10 пошуково-рятувальними собаками та 16 пошуково-рятувальними автомобілями, вирушила до Туреччини.

Українські рятувальники працюють в одній із найскладніших ділянок міста Антак'я - секторі R. Зараз у цьому секторі працює близько 30 осіб. Це 2 групи надзвичайників. Роботи організовано позмінно без зупинок.

Вдячність турків

Коли українська команда з 90 осіб вирушила в зони землетрусу, вони зустріли інтерес громадян. Громадяни, які зафіксували ці моменти, підійшли до пошуково-рятувального загону України і сказали: «Дякуємо, Україно. Ми цього не забудемо».

Про це йдеться в статті турецької газети Sabah, яке розповідає про роботу українців в провінції Кахраманмараш - епіцентр землетрусу в Туреччині.

Видання нагадує, що після заяви президента Володимира Зеленського посол України в Туреччині Василь Боднар заявив:

«Наша пошуково-рятувальна група, що складається приблизно з 90 осіб, їде, щоб залікувати рани турецького народу. Ми також продовжуємо надіслати гуманітарну допомогу».

Як пише Sabah, українців, що прийшли на допомогу зустрічали з вдячністю.

«Друзі, це українські пожежники, які прийшли на допомогу своїм турецьким братам, хоча вони воюють. Ми їм дуже вдячні за самовідданість», - сказав один з турків, якій знімав на телефон прибуття рятувальної групи.

Інший громадянин додав: «Вони покинули українську зону бойових дій і приїхали до Туреччини, щоб допомогти нам. Ми не забудемо цього як громадяни Туреччини. Ми дякуємо Україні», - сказав він.

Українці врятували жінку на 8-ий день землетрусу

Українські рятувальники в Туреччині врятували жінку, яка 8 днів була під завалами Українська команда рятувальників врятували 30-річну жінку з-під завалів приблизно через 205 годин після землетрусу.

Як повідомляє телеканал TRT Haber, подія сталася в місті Антак'я. Українська команда, яка вже близько тижня бере участь у пошуково-рятувальних роботах, вилучила бездиханні тіла багатьох людей, які загинули внаслідок землетрусу, і доставила їх родинам, передає телеканал.

Українська пошуково-рятувальна, група у складі 77 осіб з 10 пошуково-рятувальними собаками та 16 пошуково-рятувальними автомобілями,вирушила до Туреччини наступного дня після землетрусу, 7 лютого.

«Команда брала участь у пошуково-рятувальних роботах у районі Антак’я в Хатаї. Діючи в координації з AFAD (державний орган, який займається наслідками вирішення стихійного лиха), команда продовжує підтримувати пошуково-рятувальні роботи в регіоні», - зазначається в повідомлені.

Керівник пошуково-рятувального загону Костянтин Силаєв відповівши на запитання про його роботу турецьких ЗМІ, заявив, що біль не має кольору, раси чи релігії, і що українці поділяють трагедію турецького народу.

«Це дуже знайомі кадри для нас. Ми бачили обвалені будівлі на дорозі та людей, які застрягли на вулиці. Подібна картина існує зараз і в нашій країні. Я розумію, який це біль. Це жахливо, що таке відбувається, що люди гинуть, що відбуваються такі масштабні руйнування», сказав він.

За його словами, робота рятувальників це вдячність Україні Туреччині за підтримку та допомогу під час перших часів війни.

«Місцеві всіляко намагаються нам допомогти. Коли ми відпочивали до нас підходили люди та пригощали, чи то чаєм, чи то їжею», – розповів Костянтин Силаєв.

Гуманітарна допомога

Турецьке інформаційне агентство DHA повідомляє, 15 лютого після землетрусів магнітудою 7,7 та 7,6 у Кахраманмараші до Туреччини доставлено 11 вантажівок із гуманітарною допомогою та наметами було відправлено з п'яти країн світу, серед яких України, Боснії та Герцеговини, Румунії, Пакистану та Канади.

Вантаж був доставлений в аеропорт Ататюрка в Стамбулі.

За даними агентства, допомогу було завантажено на трі вантажні літаки Збройних сил Туреччини, які чекали тут. Гуманітарна допомога та матеріали для наметів, завантажені у військові вантажні літаки, спочатку відправлялися до військового аеропорту Кайсері Еркілет, а потім у зону землетрусу.