Ельвін Кадиров: «Наша мотивація – бути корисними для суспільства»

Публікації
Анвар Деркач
29 Березня 2022, 11:50
Анвар Деркач
29 Березня 2022, 11:50

Кримські татари, які проживали на материку, змогли оперативно вирішити проблему від'їзду своїх сімей із країни, подалі від бомбардувань та обстрілів. Інформація про ефективну роботу кримських волонтерів упродовж кількох днів поширилася по всій країні. І до Львова до координаційного центру посипалися тисячі дзвінків із проханням допомогти. Про те, як працює штаб з евакуації жінок і дітей за межі країни, QIRIM.News поговорив з його лідером Ельвіном Кадировим.

QIRIM.News: Як ви сформулювали свою мету на старті своєї роботи і що змінилося відтоді?

Ельвін Кадиров: 24 лютого робота розпочалася у перший день війни. Спочатку ми знаходились у Києві. Але за три дні приїхали до Львова, відкрили координаційний центр Меджлісу кримськотатарського народу. Відкрили його для координації у всіх регіонах. Тому що звідси працювати з усіма регіонами, можливо, на відміну від Києва. Для відкриття приїхав Рефат Чубаров та частина команди. Робота полягала у тому, щоб вирішувати проблеми кримських татар насамперед. Але згодом до нас почали звертатися і кримські татари, і кримські татари.

У таку важку годину ми намагалися вирішити всі звернення незважаючи ні на націю, ні на релігію. Наш основний напрямок – евакуація жінок та дітей. Зокрема вивезення за межі України. Ми займаємося не просто відправкою людей, а робимо так, щоб до кінця їх довести. Робота вибудовувалася так, щоб вони виїхали, там була сторона, що зустрічає, щоб їх поселили, щоб було де жити і що їсти. Щоб вирішувалася проблема з документами, проблема їхньої легалізації в країні, куди ми відправляли людей.

Основні напрямки це Туреччина, ми працювали разом із посольством Турецької республіки. Також Польща, Чехія, Румунія. Там їх зустрічали, забезпечували їжею.

QIRIM.News: Скільки людей у ​​вас у команді?

Ельвін Кадиров: У нашій команді 18 людей. Ми маємо департамент гуманітарної допомоги, у нас є кол-центр. Усі співробітники – волонтери. Здебільшого це кримчани як кримські татари, так і не кримські татари, яким небайдуже те, що відбувається в країні. Вони прагнуть зробити все можливе для громадян України та мешканців тут.

Є люди, які доставляють гуманітарну допомогу, які шукають можливості та спілкуються з нашими партнерами, є юридичний відділ та відділ гуманітарної допомоги, про який я вже згадав, відділ евакуації та відправлення людей за кордон.

QIRIM.News: Як складається звичайний робочий день у вас?

Ельвін Кадиров: Робочий день триває з ранку та стільки, скільки необхідно. У перші дні навантаження основне було на кол-центр. Це сотні дзвінків із питаннями юридичного характеру, люди намагалися з'ясувати, з якими документами виїхати можливо. Відділ гуманітарної допомоги займався прийомом заявок та складанням списків необхідного. Також займалися доставкою допомоги в гарячі точки всього необхідного.

Сьогодні спостерігається певний спад, багато хто вже виїхав, жінки з дітьми, багатодітні батьки, інваліди та опікуни інвалідів. Робочий день не закінчувався навіть уночі. Дівчата здебільшого працювали в кол-центрі і навіть уночі приймали дзвінки та намагалися знайти рішення, у тому числі з розселенням. Юрист індивідуально з кожним кейсом працював.

Проблема часто в тому, що люди, залишаючи будинок через бойові дії, залишали багато документів. І треба було зрозуміти, як проїхати далі з тими документами, які люди мали. Потрібно було шукати підтвердження документів у ситуації, коли реєстр не працював. Але знаходили рішення.

Сумежні держави лояльно ставилися і відносяться до відсутності деяких документів, які мали бути, але втрачені через бомбардування і руйнування. Це один із найскладніших викликів для нас, але ми знаходили рішення.

QIRIM.News: Розкажіть про мотивацію учасників вашої команди?

Ельвін Кадиров: Бувало так, що ми вмовляли жінок брати дітей та їхати, приїжджати до Львова, щоб ми зайнялися їхніми проблемами. І бувало так, що невдовзі після їхнього від'їзду їхні будинки були зруйновані. Це дуже важливий момент, що мотивує нас. Коли ти розумієш. що твоя робота не марна і сприяє порятунку життя людей, це важливо. І це було можливе завдяки злагодженій роботі команди. Кожен викладався максимум. І все на волонтерській основі.

Це люди, які вболівають за ситуацію в країні. Не стоїть питання про забезпечення сім'ї, у багатьох дружини та діти поїхали та перебувають у безпеці. Це дозволяє чоловікам, зокрема й багатодітним, які мають право залишити країну, продовжувати роботу тут. Працюють і дівчата, які є професіоналами у своїх сферах, вони не їдуть, не залишають країну, щоби принести користь людям. За це їм величезна подяка.

Є й меценати, які допомагають, щоб команда була в тонусі. Це "Евкаф", Фонд національного добробуту Криму, які підтримують нашу команду. Підтримка полягає не в зарплатах, це харчування для волонтерів насамперед. Тому що іноді просто немає часу вийти поїсти.

Координаційний центр Меджлісу кримських татар діє за підтримки голови Меджлісу Рефата Чубарова, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, завдяки депутату Верховної Ради Рустему Умерову та депутату українського парламенту Ахтему Чийгозу. Усі вони допомагають вирішувати наші проблеми.

Мотивацією для кримських татар, які працюють у нашому проекті, є прагнення бути корисними. Про це говорив Пророк Мухаммад (світ йому та благословення Аллаха): "Найкращі з людей - найкорисніші для людей". Це є те, що об'єднує нашу команду.