Кара небесна або Чому росіяни радіють жертвам землетрусів у Туреччині?

Публікації
Асіф АлієвQHA
21 Лютого 2023, 18:57
Асіф АлієвQHA
21 Лютого 2023, 18:57
Асіф АлієвQHA

6 лютого Туреччину вразив сильний за силою жертв і руйнувань землетрус. Стихія охопила південний схід країни та сусідню Сирію. На сьогодні кількість загиблих у Туреччині становить понад 20 тисяч людей, і ця цифра зростає з кожним днем.

Будинки в турецьких містах складалися, як карткові будиночки, а асфальтовими дорогами поповзли глибокі тріщини.

Руйнування в Туреччині, які президент Реджеп Тайіп Ердоган назвав трагедією століття, вразили весь світ, десятки країн відправили свої рятівні команди та медиків для порятунку людей, які опинилися під завалами.

Солідарність та співчуття виявили та звичайні люди. У багатьох країнах світу люди приносили квіти та лампадки до посольства Туреччини. У дипломатичних представництв Туреччини майже в усьому світі виставляли кошики з квітами, дитячі іграшки, записки зі словами підтримки. На заклик надати гуманітарну допомогу відгукнулися тисячі людей практично з усього світу, не лише у близьких до Туреччини тюркських та мусульманських країнах Середньої Азії, Азербайджану, Пакистану, Афганістану, а й у Європі, де в церквах та парафіях люди молилися та залишали теплі речі для постраждалих від землетрусу.

Однак не тільки друзі, пізнаються у біді. Є й ті, хто зловтішається, відчуває радість від смертей людей, виплескуючи свою ненависть. Підтримуючи війну проти України, російське суспільство розлючене на весь цивілізований світ. Допомога, яку Туреччина надає українцям, які борються на своїй землі проти окупантів, стала однією з головних причин прояву ненависті.

У соціальних мережах росіяни раділи безневинним жертвам землетрусів. У досить відомих російських телеграм-каналах згадували про збитий Туреччиною 2015 року російський бойовий літак, який порушив турецький повітряний простір.

Завдяки тому, що в цій соціальній мережі можна приховати свої особисті дані, мова ненависті не знала кордонів.

«Смерть турецьким… сьогодні щасливий день. Шампанське моїм коштом, друзі», - написав користувач V.Dobro.

"Смерть турецьким свиням", пише ще один користувач без імені.

«Турки це ж …. як і азери», - радіє користувач з ніком Бабаян.

В іншому телеграм-каналі росіяни цинічно назвали землетрус "помстою" за постачання в Україну безпілотників "Байрактар".

"А здохли лише турки? Сподіваюся, росіяни не постраждали"

"130 тисяч уже здохли. Поплач"

"Турків не шкода"

"Мирні духи" (духи – зверхня назва представників азійський та східних народів)

"Це вам за Донбас, тварюки"

"Кара небесна Туреччині за Росію".

У соціальній мережі Facebook, яка заборонена владою Росії і названа екстремісткою, подібні коментарі видалялися б, проте російська соцмережа Telegram тим і приваблива, що тут доступно все — від закритих груп з продажу наркотиків, до порнографічного контенту та неконтрольованого величезної кількості коментарів у десятках тисяч чатів.

Справжність коментарів можна переглянути за посиланням: https://t.me/readovkanews/52049

Користувач із ніком «Російський хімік» пише, що анітрохи не шкодує турків суто з політичних причин.
«Ця країна завжди була і буде для Росії ворогом», - пише він, намагаючись пояснити свою зловтіху.

Засудив зловтіху росіян, професійний український тенісист Олександр Долгополов, який висловив своє обурення щодо постів у російському телеграм-каналі.

Не дивно, що російське суспільство, яке аплодує ракетним ударам по мирних містах України, закликаючи вбивати все більше й більше українців, може радіти смертям від землетрусів.

Сп'янілі пропагандою росіяни у своїй системі координат розглядають світ як величезне вороже поле і стихійне лихо в Туреччині стало для них приводом до тріумфу.

«Не радійте чужій біді і не заздріть удачі, не сійте ненависть у собі — душею не станете багатшими», такі рядки невідомого поета висловлюють сьогоднішній характер росіян.